Pondelok 22.07.2019
Dnes má meniny 
Magdaléna
°C
09.07.2019 02:25

Festival Za 7 horami potešil v Jánskej doline rekordných 18 000 detí


Snímka zdroj: Visit Liptov


Druhý ročník rodinného festivalu Za 7 horami navštívilo od štvrtka (4. 7.) do soboty (6. 7.) v Jánskej doline rekordných 18 000 detí. Podľa projektovej manažérky festivalu Kataríny Šarafínovej odohralo päť divadiel na piatich kilometroch v Jánskej doline až tridsať predstavení.


Festival pod holým nebom bol bezplatne prístupný a okrem divadelných predstavení žil aj pohybom, zábavou, známymi osobnosťami, tancom, spevom či vzdelávaním.       

Počas celých troch dní na festivale návštevníkov bavili klauni Adyno a Lupy, žongléri aj rozprávkový deduško Miro. "Boli v pohybe a prechádzali všetkými hlavnými miestami festivalu, ľudia ich stretávali na chodníkoch a odnášali si autentické zážitky plné úsmevov a letnej nálady. Nechýbali folklórne vystúpenia, plieskanie bičom, škola malého záchranára aj škola electric boogie s Petrom Batthyanym," uviedla Šarafínová s tým, že všetky programy sa odohrali v prírode.       

Na rodiny s deťmi čakalo päť rozprávkových kráľovstiev v prírode. "Každý deň sa začínal v amfiteátri Kultúrneho domu v Liptovskom Jáne a postupne sa program niesol celou Jánskou dolinou. Festival bol určený najmä pre rodiny s deťmi od troch do dvanástich rokov. Rodiny s menšími deťmi, ktoré chceli vidieť všetky festivalové lokality, využívali bezplatný kyvadlový autobus," dodala Šarafínová.       

"Na festivale sme v podstate vytvorili až päť menších festivalov, ktoré sme spojili do jedného. Každý si vybral podľa chuti a nálady miesto, ktoré mu vyhovovalo alebo sa rodiny družne prechádzali po doline a nasávali atmosféru viacerých či všetkých miest festivalu. Okrem divadiel sa dámy a deti zapotili napríklad pri tanečnej zumbe pod holým nebom, páni a deti pri futbale, hokejbale a iných športových aktivitách," konkretizovala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov Darina Bartková.

Podotkla, že výborná šou čakala na návštevníkov v sobotu na hlavnom pódiu. "Bavila Sranda Banda, spevák Robo Papp, bubnová šou Tambores. Po prvýkrát v histórii na Liptove pre verejnosť hral nástroj didgeridoo, domorodý dychový nástroj pôvodných obyvateľov Austrálie. Dokopy sme v Liptovskom Jáne privítali až 18.000 návštevníkov, pričom najsilnejším dňom bola podľa našich očakávaní práve sobota, teda hlavný festivalový deň," uzavrela riaditeľka OOCR Región Liptov.      

 "Tisícky usmiatych a šťastných detí sú pre nás záväzkom zorganizovať toto podujatie aj o rok. Fanúšikovia rozprávok a šťastných koncov si tak už teraz môžu do kalendára zapísať termín 2. až 4. júla 2020," prisľúbil riaditeľ festivalu Michal Rybanský.       

Podujatie Za 7 horami spolu s obcou Liptovský Ján, agentúrou Go4Promo a partnermi organizovala OOCR Región Liptov a použila naň aj prostriedky z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške 22 000 eur.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.01.2017
Bezplatná doprava s novinkami
Liptov aj v aktuálnej zimnej sezóne prevádzkuje bezplatné linky Ski & Aqua busov. Novinkami oproti minulej sezóne sú napríklad vyššia frekvencia liniek v hlavnej sezóne, zefektívnenie procesu operatívneho dopĺňania posilových spojov a aj nová linka CITY BUS.
viac
25.06.2018
Festival včasného stredoveku na Liptove
V dňoch 30. júna až 1. júla bude na Liptove festival včasného stredoveku. Program sa sústredí do archeoparku Liptovia v Partizánskej Ľupči.
viac
02.07.2018
Najväčší festival bábkových divadiel na Slovensku
Od 5. až 7. júla 2018 sa zmení Liptovský Ján a Jánska dolina na miesto plné rozprávok a to vďaka prvému ročníku rodinného podujatia ZA 7 HORAMi. Najväčší slovenský festival bábkových divadiel odprezentuje tvorbu až šiestich divadiel.
viac
01.07.2019
Na Liptove štartuje najväčší rozprávkový festival
Liptov sa premení na krajinu rozprávok vďaka festivalu ZA 7 HORAMi. Druhý ročník najväčšieho rozprávkového festivalu v prírode štartuje vo štvrtok 4. júla v Liptovskom Jáne a Jánskej doline.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.06 %