Štvrtok 23.05.2019
Dnes má meniny 
Želmíra
°C
30.09.2018 10:30

Dopravná situácia v Žiline je neúnosná, mesto žiada okamžité riešenie


Ilustračná snímka.


Žilinu trápi kolaps dopravy. Môže za to jednak oprava Mostnej ulice a tiež spustenie svetelnej signalizácie pri novootvorenom obchodnom dome s nábytkom na výpadovke do Martina.


Situácia je vážna, mesto sa preto rozhodlo konať. „Cestná svetelná signalizácia je na ceste I. triedy, ktorá je v správe Slovenskej správy ciest, samotný semafor je v správe obchodného domu,“ uviedol vedúci odboru dopravy z Mestského úradu v Žiline Peter Rolko. Doplnil, že mesto do povoľovacích konaní nevstupovalo, rozhodnutie na dočasné užívanie semaforu počas skúšobnej doby 90 dní vydal povoľujúci cestný správny orgán Okresný úrad Žilina, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií. Počas tejto deväťdesiatdňovej lehoty sa má priebežne analyzovať funkčnosť systému v spolupráci s Krajským dopravným inšpektorátom v Žiline s cieľom stanoviť signálny plán svetelnej signalizácie, ktorý bude minimalizovať negatívne dopady na plynulosť cestnej premávky na ceste I/18. Už pri samotnom povoľovacom procese sa podľa vedúceho dopravy muselo očakávať zhustenie dopravy v tejto lokalite a následný kolaps dopravy na hlavných žilinských ťahoch. „Mesto Žilina bude aktívne bojovať proti tejto svetelnej križovatke, pretože sa jasne ukázalo, že takéto riešenie je neefektívne. Budeme žiadať jej okamžité vypnutie, aktívne na tom pracujeme. Budeme vždy na strane občanov mesta,“ povedal žilinský primátor Igor Choma.

Negatívny dopad tejto dopravnej situácie pociťujú nielen samotní vodiči, ale aj cestujúci mestskou a prímestskou autobusovou dopravou.

Autor: (Barbora Zigová, hovorkyňa mesta)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.09.2016
Župné cyklobusy môžete využiť posledných 18 dní
Už len 18 dní budú premávať jedinečné autobusy vybavené špeciálnymi cyklovozíkmi. Žilinská župa aj tento rok pripravila pre milovníkov cyklistiky úspešný koncept cyklobusov, ktoré toto leto prepravili od polovice júna do konca augusta už 933 cestujúcich s bicyklami.
viac
17.12.2018
Združenie SK8 upozorní na kritickú dopravnú situáciu
Predsedovia samosprávnych krajov doručia Ministerstvu dopravy a výstavby SR a vláde spoločné stanovisko, v ktorom upozornia na dôležitosť dostavby diaľničného tunela Višňové a zároveň pomenujú kritické úseky ciest vo všetkých samosprávnych krajoch.
viac
13.04.2019
Vďaka elektrobusom je MHD v Žiline ekologickejšia
V decembri rozšírili vozidlový park Dopravného podniku mesta Žiliny (DPMŽ) dva nové elektrobusy. Žilinská mestská hromadná doprava je vďaka nim ekologickejšia a modernejšia.
viac
04.05.2019
Hrozí Žiline dopravný kolaps?
Na túto tému diskutoval primátor Žiliny Peter Fiabáne s ministrom dopravy SR Árpádom Érsekom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %