Piatok 19.10.2018
Dnes má meniny 
Kristián
12°C Bratislava
24.10.2017 11:30

Bratislava si dnes uctí obete Dunaja


Plagát.


Hlavné mesto si dnes pietnou spomienkou pripomenie tých, ktorí sa stali obeťami rieky Dunaj. Pietna spomienka sa uskutoční na nábreží Dunaja pri obchodnom centre Eurovea o 18. hodine.


Hlavné mesto SR Bratislava v spolupráci s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom, Vodáckym klubom Tatran Karlova Ves a spoločnosťou Slovenská plavba a prístavy a. s., si aj tento rok pripomenú všetkých tých, ktorých rieka Dunaj pripravila o život.

Pietna spomienka sa uskutoční pod záštitou primátora mesta Bratislava Iva Nesrovnala, na nábreží Dunaja na Námestí M. R. Štefánika v areáli OC Eurovea.

Súčasťou spomienky budú príhovory predstaviteľov evanjelickej a katolíckej cirkvi a zástupcov Hlavného mesta SR Bratislavy. Po symbolickom posvätení pietneho venca ho členovia vodáckeho klubu Tatran Karlova Ves spustia na Dunaj. V sprievodnom programe vystúpi Katarína Máliková a Spevácky zbor mesta Bratislavy pod vedením dirigenta Ladislava Holáska.

Spomienková pietna slávnosť sa uskutočňuje vo všetkých krajinách, ktorými Dunaj preteká. Cieľom je vyjadriť rieke pokoru a úctu. Toto podujatie tvorí súčasť histórie Bratislavy od roku 1991 a má všetkým pripomenúť tragické osudy tých, ktorí zahynuli v dunajských vodách.

Autor: (hmb)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.05.2017
Cirkul'art bude po novom trvať mesiac
V Bratislave sa dnes večer začne festival nového cirkusu Cirkul'art.
viac
04.10.2017
Biela noc aj tento rok v regióne
Aj tento rok ozvláštnia ulice Bratislavy, ale aj budovy, nádvoria, parky, stanice, mosty, nábrežia, plavárne, parkoviská ako aj ďalšie zaujímavé a menej známe priestory rôzne svetelné konštelácie, ktoré prinesie už tento víkend vizuálny festival súčasného umenia Biela noc 2017.
viac
19.10.2017
Námestie slobody rozžiaria lampióny
Už po tretíkrát ožije Námestie slobody kultúrou. V piatok 20. októbra hlavné mesto pozýva od 18. do 20. hodiny rodičov s deťmi, žiakov aj mládež do tohto priestoru, ktorý bude v tento večer lákať svetlom z cca 100 lampiónov. Rozsvietená bude aj fontána Družba, ktorá je dominantou námestia.
viac
30.11.2017
Čo prinesie prvý adventný víkend v regióne
Prvý decembrový víkend v Bratislavskom regióne ovládnu podujatia so sviatočnou atmosférou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.08 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.25 %