Pondelok 16.09.2019
Dnes má meniny 
Ľudmila
°C
12.06.2019 10:05

BikeTour Horehroním


Ilustračná snímka - plagát BikeTour Horehroním


Na Horehroní opäť vypukne cyklistická horúčka. Počas najbližšieho víkendu si milovníci cyklistiky prídu na svoje. Prvý deň bude spojený s Majstrovstvami Slovenska do vrchu. Druhý deň na sedlá zasadnú cyklisti obľubujúci dlhšie trate a svoje sily si zmerajú na krátkej a dlhšej trati po Horehroní.


Už túto sobotu 15. júna sa všetci milovníci bicyklovania do kopcov stretnú na Majstrovstvách Slovenska do vrchu. Štart pretekov je naplánovaný na 11:00 hodinu z rekreačnej oblasti Tále. Pretekári si svoje sily zmerajú v časovke na trati smerom na Srdiečko pod Chopkom.  

Druhý deň pretekov sa už po tretí krát budú konať preteky - Maratón Tour Route 66, štart aj cieľ pretekov bude priamo na námestí v Brezne. Pretekári si môžu vybrať z dvoch typov tratí. Pre vytrvalejších cyklistov je k dispozícii dlhá trať, ktorá ma 111 km. Pre pretekárov, ktorý sa zameriavajú na kratšie trasy je k dispozícii 60 km trať. Nedeľa je už tradične spojená aj s obľúbeným detským pretekom Kindertour. Pre malých pretekárov bude pripravená detská trať v mestskom parku priamo na námestí.

Počas celého víkendu je pre všetkých účastníkov pripravený aj bohatý kultúrny a športový sprievodný program.  Pre všetky deti bude pripravená zábavno-adrenalínová cyklistická trať, rozcvička v rytme Zumby a kopec zábavy s nafukovacími hradmi. Vyvrcholením celého víkendu bude slávnostné odovzdávanie putovného Horehronského pohára, medailí a cien pre najlepších pretekárov.

„Horehronie je známe svojimi jedinečnými cyklotrasami, preto sme nesmierne radi že už po tretí krát sa v regióne organizuje takéto športové podujatie zamerané na cyklistiku. Pre všetkých je pripravený aj bohatý sprievodný program. Na svoje si prídu nielen cyklisti ale aj rodiny s deťmi počas detského preteku kindertour či na zábavnej cyklistickej dráhe. Aj takýmto podujatím chceme viesť nielen obyvateľov z regiónu ale taktiež turistov, ktorí do regiónu prichádzajú zdravému životnému štýlu a pohybu na čerstvom vzduchu.“ povedala Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE.

Autor: (ts-región Horehronie)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.04.2016
Na Podvihorlatskom maratóne aj legendy maratónu
Milí bežeckí priatelia, každoročne 1. mája organizujeme v meste Michalovce bežecké preteky. Doteraz to bol len maratón a polmaratón, v roku 2016 sme pripravili aj štafetový beh pre 4-členné družstvá, ktoré spolu odbehnú polmaratón (tzn. každý člen cca 5km).
viac
26.05.2016
V Brezne odštartoval štvordňový maratón podujatí a programov
Do programu Dní mesta Brezna mali možnosť zasiahnuť aj samotní obyvatelia. Vybrali si koncert skupiny Iné Kafe.
viac
22.03.2018
Prvý jarný víkend plný skvelých podujatí
Remeselný trh v Starej tržnici, Týždeň francúzskeho filmu Crème de la Crème 5, Plavecký maratón, Pekné víno s rozhľadom, Festival Jazykov, Fair Cross či Nočná lampášová prehliadka modranského cintorína. Tento víkend bude v znamení rozmanitých podujatí.
viac
24.04.2019
Malí Brezňania v mestských škôlkach sa bezplatne učia angličtinu
Vo všetkých materských školách (MŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Brezno sa deti učia základy anglického jazyka pre ne typickou hravou formou, či už si umývajú ruky, jedia alebo sa vonku zabávajú.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.61 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %