Sobota 17.11.2018
Dnes má meniny 
Klaudia
1°C Bratislava
17.10.2018 02:44

Architekti môžu predkladať návrhy na riešenie promenády na Šírave


Zemplínska Šírava, ilustračná snímka, zdroj: Travelguide.sk


Krajská organizácia Košice Región Turizmus vyhlásila v stredu krajinársko-architektonickú súťaž návrhov, z ktorej má vzísť projektová dokumentácia na realizáciu pešej promenády na brehu Zemplínskej šíravy. Víťazný návrh bude známy tesne pred Vianocami.


Ako informovala organizácia, svoje návrhy môžu predkladať osoby alebo subjekty, ktoré sú oprávnené na činnosť podľa zákona o autorizovaných architektoch a stavebných inžinieroch, respektíve architekti, krajinní architekti a stavební inžinieri z krajín Európskeho hospodárskeho priestoru a Švajčiarska do 12. decembra 2018. Lehota na vyhlásenie výsledkov súťaže je stanovená na 21. decembra tohto roku.     

Promenáda má v blízkej budúcnosti spojiť mólo pri Hoteli Glamour s areálom Thermalparku Šírava. O víťaznom architektonickom riešení rozhodne päťčlenná porota, v ktorej sú okrem vyhlasovateľa aj traja architekti. Traja najúspešnejší účastníci majú prisľúbené aj finančné odmeny. Pre neocenené návrhy, ktoré ale prinesú pozoruhodné riešenia, je vyhradená tiež určitá suma.       

"V poslednom období pribudli na Šírave nové alebo vynovené hotely, veľkú odozvu mali aj prvé dva ročníky nášho Pieskového kráľovstva. Vlani i v tomto roku sme podporovali infraštrukturálne projekty v Ruskej Bystrej, ale aj v lome Beňatina. Preto vnímam realizáciu promenády ako ďalší plánovaný krok v našej snahe o systematický rozvoj a zvyšovanie atraktivity Zemplínskej šíravy," uviedla výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.       

Podľa jej ďalších slov sa snažia k týmto aktivitám pristupovať inovatívne a s dôrazom na kreativitu. "Je to možno ťažšie, zložitejšie riešenie, ale dávame priestor odborníkom na krajinársku architektúru, a preto tento návrh nebude robený od stola, ale s ohľadom na priestor, v ktorom sa bude nachádzať a jeho rekreačno-zážitkové využitie," uzavrela.       

Záujemcovia nájdu všetky potrebné informácie na webovej stránke www.kosiceregion.com.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.04.2016
Leto s červeným muškátom. Súťaž o najkrajšiu výzdobu na Zemplínskej šírave
Zemplínska oblastná organizácia cestovného ruchu pripravuje pri príležitosti osláv 50. výročia začiatku turistickej sezóny na Zemplínskej šírave súťaž o najkrajšiu muškátovú výzdobu.
viac
17.06.2016
Letná sezóna na Zemplínskej Šírave bude v retro štýle
Letná sezóna na Zemplínskej šírave sa začne oficiálne v nedeľu (19. 6.) v rekreačnej oblasti Kamenec.
viac
10.08.2016
Motozraz Sveta motocyklov: 15-ty ročník už o pár dní!
K vrcholom letnej sezóny motorkárov sa už niekoľko sezón radí aj Motozraz Sveta motocyklov na Zemplínskej šírave. 15-ty ročník otvorí svoje brány už o pár dní, konkrétne vo štvrtok 18. augusta.
viac
31.07.2018
Tisíce motorkárov opäť na Zemplínskej šírave
V druhej polovici augusta, v čase vrcholiacich letných prázdnin a dovolenkovej sezóny, majú svoj veľký sviatok aj motorkári. Na Zemplínskej šírave sa koná už 17. ročník Motozrazu Sveta motocyklov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.95 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.31 %