Nedeľa 22.05.2022
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
13.05.2022 04:30

Zvolen predáva veľké pozemky, môžu tam byť objekty vyššej občianskej vybavenosti


Ilustračná snímka.


Mesto Zvolen predáva rozsiahle pozemky s rozlohou 38 550 štvorcových metrov (m2). Pozemky sa nachádzajú v severnej časti mesta v lokalite Rákoš. Minimálna výška kúpnej ceny je stanovená na 3,35 milióna eur. Mesto o tom informuje na svojej webovej stránke.


Územie, ktoré je predmetom súťaže, je podľa územného plánu mesta Zvolen určené najmä na objekty vyššej občianskej vybavenosti – budovy pre školstvo, zdravotnícke zariadenia, budovy pre sociálne služby, ubytovacie a stravovacie zariadenia, budovy pre obchod a služby, administratívne zariadenia. V predmetnom území je možné umiestňovať obytné domy s občianskou vybavenosťou.

Uzávierka verejnej obchodnej súťaže je 23. mája do 14.00 h, dokedy musí byť návrh záujemcu o pozemky doručený na Mestský úrad vo Zvolene, a to buď osobne alebo poštou. Sprievodný list by mal obsahovať aj kontaktnú osobu pre následnú elektronickú aukciu.

Návrhy bude posudzovať komisia na vyhodnotenie predložených návrhov, ktorej členmi budú mimo iných osôb všetci poslanci mestského zastupiteľstva (MsZ), ktorí sú zároveň členmi komisie financií, majetku a podnikania pri MsZ, dňa 26. mája o 14.00 h. Každému navrhovateľovi, ktorý splnil podmienky súťaže, bude zaslaná výzva na účasť v elektronickej aukcii.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.11.2017
Mestskí poslanci schválili predaj pozemkov v záhradkovej osade
Mestské zastupiteľstvo (MsZ) mesta Poprad schválilo spôsob predaja pozemkov v záhradkárskej osade (ZO) na sídlisku Západ I.
viac
15.11.2017
Poslanci schválili odpredaj pozemkov významnému investorovi
Mestské zastupiteľstvo v Detve v utorok 14. novembra 2017 schválilo odpredaj pozemkov na ploche Priemyselného parku Detva – Trstená pre investora Punch Precision Detva, s. r. o..
viac
27.12.2019
Poslanci schválili verejnú súťaž na predaj pozemkov za 778 905 eur
Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Skalici schválili na poslednom tohtoročnom zasadnutí predaj pozemkov v lokalite Vlčie hôrky s celkovou rozlohou 17 309 štvorcových metrov.
viac
23.03.2022
Pri správe štátnych pozemkov je potrebné konať transparentne, vo verejnom záujme
Zmluvy na predaj či prenájom pozemkov boli v Slovenskom pozemkovom fonde (SPF) pripravované nedôsledne a nesystematicky. Kým niektoré boli podpísané do dvoch mesiacov od podania žiadosti, iné až o sedem rokov, čo naznačuje možnosti korupčného správania.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.09 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.05 %