Štvrtok 27.01.2022
Dnes má meniny 
Bohuš
°C
15.08.2020 12:20

Zoo Košice privítala v júli rekordných takmer 63.000 návštevníkov


Snímka zdroj: (tasr).


Rekordnú návštevnosť zaznamenala Zoologická záhrada Košice v priebehu mesiaca júl. "Bránami zoo prešlo takmer 63 000 návštevníkov, čo je o 5000 viac ako vlani.


„Aktuálne je návštevnosť s číslom 150 000 vyššia, ako bola za celý rok 2010,” informovala vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu košickej zoo Eva Malešová.

Lákadlom pre návštevníkov sa v tejto sezóne stali aj zážitkové programy. Pre veľký záujem o Noc v zoo došlo v ponuke aj k mimoriadnym termínom. Obľúbené sú už niekoľko rokov prímestské tábory, ale napríklad aj jazda areálom či večerný peší okruh so sprievodcom. „O zážitkové programy, ktoré ponúka zoo, doteraz prejavilo záujem viac ako 400 ľudí, prevažne z Košíc. Medzi bežnými návštevníkmi i účastníkmi týchto programov boli však ľudia z celého Slovenska, ako aj z Maďarska a Česka. Noc v zoo si napríklad objednala aj rodina z Luxemburska, ktorá však napokon pre ochranné opatrenia súvisiace s pandémiou nemohla vycestovať,” priblížila Malešová. Podstatne menej ako vlani zoo navštevujú maďarskí turisti, ktorí v minulom roku tvorili takmer 30 percent návštevníkov.

V súčasnosti chová zoo v mestskej časti Kavečany 1300 zvierat, ktoré zahŕňajú 280 druhov. 'Magnetom' pre návštevníkov sa v tejto sezóne stali pandy červené, polročné mláďatá medveďov hnedých a najnovšie aj prírastky dvojice tukanov veľkozobých. Kým medvedíky prišli do zoo zo záchrannej stanice v Zázrivej, o mláďatá tukanov sa pričinili chovatelia zoo. „Paradoxne, tomuto úspechu sčasti pomohli protipandemické opatrenia, ktoré si vynútili zatvoriť košickú zoo a následne potenciálnym rodičom dopriali väčší pokoj pri hniezdení,” dodala Malešová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.08.2020
Železničná stanica oslavuje 160 rokov, výročie pripomenú podujatia
Košická železničná stanica oslavuje v piatok 160 rokov od jej oficiálneho spustenia do prevádzky. Pri tejto príležitosti si cestujúci a návštevníci môžu v nej prezrieť historické fotografie stanice, modely vláčikov, a tiež zažiť výnimočnú hudobnú produkciu.
viac
12.10.2020
V Geoparku Novohrad-Nógrád vďaka projektu skvalitnia turistickú infraštruktúru
Skvalitnenie turistickej infraštruktúry a nové služby v Geoparku Novohrad-Nógrád (GNN) má priniesť nový projekt Geotop, na ktorý zúčastnené strany získali dotáciu z cezhraničného programu Interreg.
viac
19.11.2020
Záujem turistov o región počas koronakrízy stúpol
Záujem turistov o región okolo obce Plešivec v Rožňavskom okrese sa počas koronakrízy zvýšil. Uviedla to starostka Iveta Šušánová, podľa ktorej je viac návštevníkov priamo v dedine i jej okolí.
viac
24.03.2021
WWF Slovensko spustil kampaň na podporu rozšírenia záchrannej stanice v Zázrivej
Svetový fond na ochranu prírody (WWF) Slovensko a Záchranná stanica pre zranené živočíchy v Zázrivej spúšťajú kampaň na podporu rozšírenia stanice. Umožní to zachrániť a vrátiť do prírody viac zranených zvierat.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %