Pondelok 20.01.2020
Dnes má meniny 
Dalibor
°C
11.12.2019 08:55

Zo zimného štadióna v Kežmarku vznikne multifunkčná aréna


Snímka zdroj: Podtatranské noviny


Z kežmarského zimného štadióna vznikne multifunkčná aréna. Mesto totiž v novembri podpísalo zmluvu na jeho dostavbu, ktorá by mala byť hotová do konca leta budúceho roka.


 „Ideme do poslednej etapy výstavby zimného štadióna, a tým bude 'povýšený' na arénu. Už by tu nemala byť zima, teplota vo vnútri bude od 12 do 18 stupňov. Zmluva je podpísaná a dúfam, že sa stavba čím skôr začne,“ uviedol primátor Kežmarku Ján Ferenčák s tým, že zhotoviteľ má na realizáciu diela 200 dní od odovzdania staveniska.       

Pribudne aj oplotenie areálu či parkovisko. Vedúca oddelenia územného plánu, životného prostredia a stavebného poriadku na Mestskom úrade v Kežmarku Eva Kelbelová dodala, že dobudovať je potrebné dvojpodlažnú prístavbu prevádzkového zázemia, skompletizovať a ukončiť súčasnú hrubú uzatvorenú stavbu zázemia. Samotný priestor haly zimného štadióna bude doplnený o klimatizačné jednotky. „V priestore zázemia vznikne ďalších šesť šatní pre mládežnícke mužstvá s hygienickým zázemím, administratívne priestory pre hokejový klub so zasadačkou, tlačovou miestnosťou, kaviareň fitnes centrum, VIP priestory, sklady a technické miestnosti. Celkove je potrebné ukončiť a dobudovať 101 miestností,“ vymenovala Kelbelová.       

Kežmarok Aréna by mala slúžiť predovšetkým na hokej a na kultúrne podujatia. Počas nich má byť na juhozápadnej strane postavené mobilné pódium a návštevníci budú môcť stáť aj na ľadovej ploche vďaka rohožiam. Projekt počíta s 2316 miestami na sedenie v hľadisku, na ploche bude môcť byť ďalších 1160 ľudí. Dostavbu zimného štadióna, ktorá bude stáť takmer 2,4 milióna eur, zabezpečí spoločnosť Milanko.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.08.2016
Zimný štadión v Kežmarku by mal byť dokončený do konca roka 2017
Radnici mesta Kežmarok v ostatných dňoch prišiel na účet príspevok jeden milión eur od vlády, ktoré sú určené na rekonštrukciu zimného štadióna.
viac
14.05.2018
Žilinčanom slúži nová in-line plocha na zimnom štadióne
Primátor mesta Žilina Igor Choma, zástupcovia mládežníckeho klubu MsHKM Žilina a členovia vedenia MsHK Žilina, tento týždeň oficiálne uviedli do užívania novú in-line plochu na zimnom štadióne v Žiline.
viac
27.09.2018
Na dostavbu štadióna si bánovská samospráva vezme aj úver
Financie, ku ktorým pridá i ďalšie z mestského rozpočtu, sú potrebné na to, aby bolo športovisko prevádzkyschopné.
viac
12.10.2018
Po ôsmich rokoch otvoria zrekonštruovaný zimný štadión
Po ôsmich rokoch otvoria v sobotu 13. októbra zrekonštruovaný zimný štadión v Kežmarku. Hovorkyňa mesta Zuzana Šlosárová informovala, že súčasťou slávnostného otvorenia hokejovej arény bude aj prvý domáci zápas miestnych hokejistov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.37 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.79 %