Nedeľa 28.05.2023
Dnes má meniny 
Viliam
°C
26.03.2020 01:00

ZMOS ruší májový snem, najväčšie rokovanie združenia presúva na jeseň


Pohľad na delegátov 30. snemu ZMOS v roku 2019. Snímka zdroj: (st,red).


Združenie miest a obcí Slovenska v prvej polovici týždňa zrealizovalo hlasovanie formou per rollam, v ktorom sa členovia Rady ZMOS mali vyjadriť k pripravovanému májovému snemu ZMOS.


Hlasovanie členov Rady ZMOS formou per rollam sa týkalo ich vyjadrenia k tomu, či súhlasia so zrušením pripravovaného májového snemu ZMOS a s jeho presunom na neskorší, predpokladáme, že jesenný termín. Členovia Rady ZMOS reprezentujúci každé regionálne združenie jednomyseľne rozhodli o tom, že v poradí 31. snem, ktorý mal byť zároveň aj oslavou 30 rokov Združenia miest a obcí Slovenska a troch dekád miestnej územnej samosprávy od jej znovuobnovenia v roku 1990 sa presúva na neskorší termín.

Jeho súčasťou malo byť napríklad vyhodnotenie plnenia priorít od minuloročného snemu, pričom jednou z nich bolo aj zriadenie rezortu regionálneho rozvoja, ktorý je súčasťou novej vlády. ZMOS zároveň mal predložiť na schválenie priority pre ďalšie obdobie.

Snemu ZMOS-u tradične predchádzajú regionálne snemy na úrovni Regionálnych združení miest a obcí, ktorých časť sa kvôli prepuknutiu pandémie neuskutočnila.

ZMOS sa preto v tomto období sústredí na aktivity týkajúce sa minimalizácie dopadov súvisiacich so šírením vírusu, koncipuje Ekonomickú radu expertov, a súbežne s tým bude pripravovať v poradí 31. snem, ktorý sa má uskutočniť v jeseni. Jeho súčasťou bude pôvodný pracovný program, ktorý mal byť súčasťou rokovania snemu v pôvodnom termíne.

Autor: (Michal KALIŇÁK, ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.10.2020
Pilotný ročník projektu ELoGE otvorený
Dobrý úradník, akreditovaný partner Rady Európy, v rámci realizácie projektu Zabezpečenie dobrej správy vecí verejných zorganizoval v dňoch 10. a 11. septembra v Bratislave úvodné zasadnutia s členmi Platformy národných partnerov ako aj participujúcimi samosprávami.
viac
12.10.2020
ZMOS ruší snem. Najväčšie rokovanie združenia presúva na neurčito
Združenie miest a obcí Slovenska v súvislosti s pandémiou presúvalo pôvodný májový snem na jeseň. Mal sa uskutočniť v utorok 13. októbra 2020. V dôsledku aktuálnej pandemickej situácie sa najväčšie rokovanie združenia presúva na neurčito.
viac
14.10.2020
Opäť je možné elektronické rokovanie zastupiteľstiev
Združenie miest a obcí Slovenska koncom marca predložilo návrh novely zákona o obecnom zriadení na rozšírenie možností rokovania zastupiteľstiev.
viac
27.04.2022
Stretli sa zástupcovia samospráv z Horného Považia
Pracovné rokovanie snemu Regionálneho združenia miest a obcí Horného Považia, ktoré má bezmála 50 členov, zvolal a viedol jeho predseda a primátor mesta Žilina Peter Fiabáne. Pozvanie medzi kolegov zo samospráv prijal aj predseda ZMOS Branislav Tréger.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.96 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %