Sobota 06.03.2021
Dnes má meniny 
Radoslav, Radoslava
°C
27.01.2021 04:15

ZMOS rozbieha spoluprácu so Slovnaftom


Ilustračná snímka.


Združenie miest a obcí Slovenska začína rok 2021 spoluprácou s jedným z najväčších priemyselných podnikov na Slovensku – so spoločnosťou Slovnaft.


Predmetom spolupráce medzi združením a Slovnaftom bude predovšetkým koordinácia postupu v oblasti zamestnanosti, infraštruktúry, zvyšovania kvality života ľudí a ochrany životného prostredia.

„Sú to oblasti, kde sú samosprávy a výrobné podniky odkázané na hľadanie spoločných riešení. Vidím v tomto dialógu veľmi užitočné partnerstvo s úžitkom nielen pre samosprávy, ale aj pre celú krajinu. Slovnaft výrazne prispieva k ekonomickej stabilite Slovenska, zamestnáva tisíce ľudí, podporuje školstvo, vedu, kultúru a šport. ZMOS preto ide do tejto spolupráce s veľkým rešpektom, ale aj očakávaniami,“ uviedol predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger.

Výkonný riaditeľ Slovnaft, a. s., Marek Senkovič víta partnerstvo s jedným z najsilnejších samosprávnych združení. „Tešíme sa na túto spoluprácu. Chceme byť súčasťou širšej komunitnej a samosprávnej diskusie, z ktorej vzídu zaujímavé nápady a dobré rozhodnutia. Určite podporíme ZMOS pri realizácii projektov, ktoré sa týkajú skvalitňovania života ľudí, napr. v oblasti vzdelávania, umenia, športu či životného prostredia. Tieto oblasti sú prioritné aj v rámci našich grantových schém,“ vysvetlil Marek Senkovič. Ako ďalej povedal, Slovnaft si uvedomuje, že masívnou decentralizáciou štátu sa samosprávy stali jedným z najvýznamnejších partnerov pre podnikateľské subjekty. Podľa jeho slov neovplyvňujú len výšku a úspešnosť výberu miestnych daní, ale ich rozdelením ovplyvňujú kvalitu a udržateľnosť života v jednotlivých regiónoch. To je podľa slov M. Senkoviča hlavný dôvod, prečo sa Slovnaft rozhodol pre spoluprácu so ZMOS.

Združenie miest a obcí Slovenska má záujem so Slovnaftom rozvinúť aj obchodnú spoluprácu. Tá sa týka najmä oblasti pohonných hmôt pre jednotlivé samosprávy a ich organizačné zložky. „Existuje viacero riešení, kde by sme koordinovaným postupom ZMOS a Slovnaftu mohli výrazne pomôcť zefektívniť fungovanie samospráv,“ dodáva Branislav Tréger, predseda Združenia miest a obcí Slovenska.

Autor: (Michal Kaliňák, ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
31.07.2020
ZMOS podpísal memorandum s kľúčovými partnermi
Kľúčovými partnermi ZMOS sa na základe memoranda o spolupráci stali Asociácia komunálnych ekonómov SR, Združenie hlavných kontrolórov a tiež Združenie náčelníkov obecných a mestských polícií.
viac
09.11.2020
Samosprávy náročné úlohy pri testovaní zvládli
Slovenské mestá a obce náročné úlohy, ktoré boli potrebné pre zabezpečenie celoplošného testovania obyvateľstva na prítomnosť ochorenia COVID-19, zvládli. Po druhom kole celoplošného testovania, ktoré sa realizovalo počas uplynulého víkendu to skonštatoval predseda ZMOS B. Tréger.
viac
07.01.2021
Vyhlásenie ZMOS k urýchlenej potrebe testovania obyvateľov
Vedenie Združenia miest a obcí Slovenska ako najreprezentatívnejšieho zástupcu 95 % miest a obcí na Slovensku apeluje na potrebu rýchleho a efektívneho prístupu k testovaniu obyvateľov.
viac
18.01.2021
ZMOS rozširuje servis kvôli testovaniu
Združenie miest a obcí Slovenska od prvej vlny COVID- 19, aj počas jesenného testovania zabezpečovalo pomerne široký informačný a metodický servis pre samosprávy. Koncom minulého týždňa poskytlo mestám a obciam bezplatný rezervačný systém. Dnes svoje služby rozširuje.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %