Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
13.05.2024 12:05

ZMOS rokoval s predstaviteľmi Ministerstva financií SR


Ilustračná snímka z rokovania


Vedenie Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) rokovalo so štátnym tajomníkom Ministerstva financií SR Radovanom Majerským a s ďalšími predstaviteľmi rezortu financií.


„Išlo o pokračovanie rokovaní medzi Ministerstvom financií SR a ZMOS-om na tému financovania miestnej územnej samosprávy na Slovensku a vyhliadky na riešenie chýbajúcich zdrojov pre rok 2024. Budúci týždeň v rokovaniach pokračujeme na Úrade vlády SR so splnomocnencom vlády SR pre sociálny dialóg Vladimírom Faičom,“ informoval predseda ZMOS Jozef Božik po rokovaní, ktoré sa v priestoroch Mestského úradu v Partizánskom konalo v piatok 10. mája 2024.

Spolu so štátnym tajomníkom Ministerstva financií SR Radovanom Majerským sa na stretnutí zúčastnil aj riaditeľ sekcie rozpočtovej politiky Ministerstva financií SR Alexander Cirák a riaditeľ odboru financovania územnej samosprávy Ministerstva financií SR Jozef Mikš.

ZMOS na rokovaní zastupoval aj jeho podpredseda, predseda Komory miest ZMOS a primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger, podpredseda Komory miest a člen predsedníctva ZMOS,  primátor Zvolena Vladimír Maňka, podpredsedníčka ZMOS a predsedníčka Komory obcí ZMOS, starostka obce Janova Lehota Božena Kováčová a ústredná riaditeľka Kancelárie ZMOS Zuzana Špačeková.

Autor: (Zdroj: ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.08.2020
Návratná finančná výpomoc
Ministerstvo financií Slovenskej republiky predkladá na rokovanie vlády Slovenskej republiky materiál „Návrh na poskytnutie návratných finančných výpomocí obciam a vyšším územným celkom na kompenzáciu výpadku dane z príjmov fyzických osôb v roku 2020“.
viac
06.10.2020
Vízia moderného a úspešného Slovenska do 2030
Ministerstvo financií SR predstavilo strategický dokument Moderné a úspešné Slovensko alebo Národný integrovaný reformný plán.
viac
14.10.2020
B. Tréger tlmočil predsedovi vlády zásadný postoj k návrhu rozpočtu
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska listom tlmočil premiérovi postoj ZMOS k návrhu štátneho rozpočtu a rozpočtu verejnej správy na roky 2021 – 2023.
viac
03.11.2020
Je predčasné sa vyjadrovať k požiadavke ZMOS súvisiacej s pôžičkami
Požiadavka Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) na zmenu návratnej finančnej výpomoci v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu na dotáciu je pre Ministerstvo financií (MF) SR novinkou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %