Sobota 08.08.2020
Dnes má meniny 
Oskar
°C
14.12.2019 11:55

Žilinčania môžu sledovať zimnú údržbu aj online


http://www.zilina.sk


Harmonogram a priebeh prác zimnej údržby budú môcť obyvatelia Žiliny, podobne ako v minulom roku, sledovať online.


Samospráva zverejnila na internetovej stránke mesta operačný program zimnej údržby a zoznam zodpovedných pracovníkov spolu s kontaktmi zodpovednými za dispečersko-spravodajskú službu. Keď napadne prvý sneh, na stránke http://www.zilina.sk/?page=ukazoznam&id=2918 pribudne aj denne aktualizovaný priebeh prác.

Zimnú údržbu pre samosprávu uskutočňuje zmluvný partner Žilinské komunikácie, a.s., no pri zabezpečení zjazdnosti komunikácií a chodníkov budú tento rok k dispozícii aj ďalší externí dodávatelia či aktivační pracovníci mesta. Okrem miestnych komunikácií v dĺžke celkovo 255 km, má mesto od roku 2018 povinnosť zaistiť údržbu chodníkov v dĺžke 220 km.

Predpokladaná suma vyčlenená na tohoročnú zimnú údržbu je približne 720 000 eur. V prípade nepredvídateľných okolností, ktoré môžu súvisieť najmä s poveternostnými podmienkami a z toho súvisiacou dĺžkou zimnej údržby, sa môžu náklady navyšovať.

V týchto dňoch ešte na území mesta Žilina dokončuje zmluvný partner, spoločnosť T + T, a.s., čistenie ciest a verejných priestranstiev od popadaného lístia. Práce sa uskutočňujú podľa verejne dostupného plánu prác jesennej údržby. Presný harmonogram komunálnych služieb spolu s popisom aktivít, ktoré sa v jednotlivých týždňoch uskutočňujú, je občanom Žiliny k dispozícii na internetovej stránke: http://www.zilina.sk/mesto-zilina-uradna-tabula-mesta-prehlad-sluzieb-pre-mesto

 

Autor: Vladimír Miškovčík, hovorca mesta


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.12.2018
Zimná údržba ciest po novom. Žilina je na odpratávanie snehu pripravená
So zimnou údržbou a monitorovaním situácie na žilinských mestských cestách sa oficiálne začalo už začiatkom novembra. S príchodom prvých mrazivých a zasnežených dní sú cestári v Žiline v riadnej pohotovosti. Zimnú údržbu zabezpečuje pre mesto Žilina spoločnosť Žilinské komunikácie.
viac
20.12.2018
Primátor hľadá riešenie zimnej údržby spoločne so starostami mestských častí
Primátor Bratislavy Matúš Vallo sa v Primaciálnom paláci 18. decembra stretol so starostkami a starostami mestských častí. Cieľom bolo nájdenie spoločného riešenia zabezpečenia zimnej údržby, najmä v súvislosti s prijatou tzv. chodníkovú novelou, ktorú prijal parlament v máji tohto roka.
viac
27.04.2019
Druhá úprava rozpočtu prinesie častejšie čistenie ciest aj viac kosení
Žilinskí poslanci na svojom aprílovom zasadnutí schválili druhú úpravu rozpočtu. Ten sa navýši z pôvodných 78 409 051 eur na 85 287 627 eur, teda o takmer 7 miliónov eur.
viac
06.05.2019
Prehľad letnej údržby a komunálnych služieb je dostupný na internetovej stránke
V marci vyrazili do žilinských ulíc autá, ktoré do minulého týždňa zametali mesto od zimného posypu. Čistenie pokračuje aj naďalej v rámci letnej údržby. Týždenné plány letnej údržby sú zverejnené aj na webe mesta. Občania si tak môžu skontrolovať, v ktorej časti Žiliny sa aktuálne čistí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %