Nedeľa 22.05.2022
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
18.01.2022 11:35

Zážitky cestovnej kancelárie BBSK využilo vlani takmer 6300 klientov


Hrad Šášov.


Takmer 6300 klientov si v minulom roku zakúpilo niektorý zo zážitkov v ponuke cestovnej kancelárie Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Za horami, za dolami.


Ako informovala marketingová manažérka krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Banskobystrický kraj Turizmus Zuzana Jóbová, v porovnaní s rokom 2020 ide o 60-percentný nárast.

Cestovná kancelária Za horami, za dolami v roku 2020 ponúkala 57 rôznych zážitkov, ktoré si zakúpilo približne 4000 klientov. V roku 2021 bolo v ponuke 55 zážitkov, o ktoré prejavilo záujem takmer 6300 ľudí. Najväčší podiel, a to takmer 50 percent, tvorili klienti zážitkových vlakov.

"Ďalšia významná skupina sú návštevníci dvoch podujatí, ktoré sme organizovali spolu s oblastnými organizáciami cestovného ruchu (OOCR) Región Gron a Stredné Slovensko. Bol to druhý ročník podujatia Kráľovská svadba na Pustom hrade a prvý ročník podujatia Glgáč – hrnčiarska slávnosť na hrade Revište. Tieto podujatia navštívilo viac ako 1100 platiacich návštevníkov," dodala manažérka krajskej cestovnej kancelárie Eva Macuľová.

Medzi tradične obľúbené zážitky patria v Banskobystrickom kraji i komentované prehliadky hradov Pohronskej hradnej cesty, ktoré boli na hradoch Revište či Šášov obohatené i o dobové divadelné scény. "Túto sezónu sme doplnili komentované prehliadky zaniknutých lokalít Pohronskej hradnej cesty. Vďaka nim mohli návštevníci objaviť tajomstvá bývalých hradov ako Breznica, Peťuša či Teplica," doplnil Jiří Pěč z OOCR Stredné Slovensko.

Cestovná kancelária BBSK ponúka zážitky z ôsmich rôznych okruhov už štvrtý rok. Výnimkou nie sú ani zimné mesiace, počas ktorých je možné zakúpiť si napríklad kurzy bežkovania či spoznávanie krajiny z koča ťahaného koňom. V ponuke sú i sprevádzané výlety prírodnými lokalitami či zážitky zamerané na remeselnú výrobu. Dostupné sú na webovej stránke cestovnej kancelárie Za horami, za dolami.

"Zážitková cestovná kancelária Banskobystrického kraja je pre nás nástroj, ako podporovať ekonomiku v regiónoch. Prostredníctvom Rozvojovej agentúry Banskobystrického kraja máme nastavený mechanizmus, ktorý podporuje zmysluplné projekty. Ich zmysluplnosť spočíva práve v tom, že pomáhajú tvoriť udržateľné turistické produkty, do ktorých sú zaangažovaní miestni," uviedol predseda BBSK Ján Lunter.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.05.2021
Kraj ponúkol ľuďom z Rudna nad Hronom krízové ubytovanie
Župan Ján Lunter včera navštívil povodňami postihnutú obec Rudno nad Hronom, starostovi ponúkol pomoc s krízovým ubytovaním.
viac
21.05.2021
Na uzavretú cestu pri Utekáči vyslal kraj geostatika
Cesta III/2724 je momentálne uzavretá pre všetku dopravu, o jej sprejazdnení aspoň v jednom jazdnom pruhu rozhodne statik. Cestu medzi Sihlou a Utekáčom má kraj ambíciu kompletne zrekonštruovať z eurofondov, práce by mohli začať ešte tento rok.
viac
21.06.2021
Stredná odborná škola vo Fiľakove sa môže pochváliť špičkovými dielňami
Spolu viac ako 1,1 milióna eur z dvoch projektov sa podarilo získať Strednej odbornej škole - Szakkӧzépiskola Fiľakovo. Z nich kompletne vynovila dielne praktického vyučovania, ktoré dnes slávnostne otvorili. Žiaci sa tak môžu vzdelávať na špičkových strojoch a získať lepšie uplatnenie v praxi.
viac
05.11.2021
BBSK posiela pomoc Nitre
Výjazdové očkovacie jednotky BBSK budú v sobotu k dispozícii záujemcom o očkovanie priamo v obchodnom centre Európa v Banskej Bystrici. Pomoc s vakcináciou posiela kraj aj do Nitry, kde mesto na svojom území v najbližších dňoch zriadi viacero mobilných očkovacích miest.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.09 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.05 %