Štvrtok 14.11.2019
Dnes má meniny 
Irma
°C
31.08.2019 04:20

Záhradné kompostéry bude mesto rozdávať od začiatku septembra


Ilustračná snímka, zdroj: kompost.sk


Kompostéry s objemom 1050 litrov do domácností v rodinných domoch so záhradou bude dolnokubínska samospráva bezplatne rozdávať začiatkom septembra.


Prvá etapa distribúcie je naplánovaná od 3. do 6. septembra vo dvore Mestského úradu v Dolnom Kubíne.       

„Obyvatelia mesta si počas týchto dní môžu kompostéry vyzdvihnúť na mestskom úrade v čase od 12.00 h do 15.00 h, okrem stredy 4. septembra, keď budú pracovníci k dispozícii od 14.00 h do 16.30 h. Pre občanov, ktorí žijú v mestskej časti Záskalie, bude pripravené odovzdávanie v sobotu 7. septembra pri hasičskej zbrojnici od 10.00 h do 14.00 h,“ priblížila hlavná koordinátorka projektu Beáta Valeková s tým, že od výdajného miesta si obyvatelia musia zabezpečiť vlastný odvoz.       

Kompostéry sú určené len pre obyvateľov s trvalým pobytom na území mesta, ktorí sú vlastníkmi nehnuteľnosti. Pri preberaní zariadenia musia predložiť doklad totožnosti. „Plastový kompostér bezplatne na obdobie piatich rokov dostane každá domácnosť, ktorej vlastník podpíše s mestom protokol o odovzdaní a prevzatí zariadenia. Po uplynutí termínu sa kompostér stane vlastníctvom domácností. Taktiež každý dostane návod na jeho zloženie a používanie,“ doplnila Valeková.       

Podľa Martina Buznu z dolnokubínskej radnice predstavujú vyššie uvedené termíny len prvú etapu odovzdávania zariadení. Samospráva plánuje zverejniť aj ďalšie termíny a miesta, keď si budú môcť občania kompostéry prevziať. Informovať o nich bude prostredníctvom internetovej stránky mesta, mestskej televízie, novín Kubín a na sociálnych sieťach.       

Kompostéry sú prioritne určené pre majiteľov rodinných domov, ktorí majú záujem spracovať svoj záhradný odpad. Odovzdávanie kompostérov je súčasťou projektu s názvom Predchádzanie vzniku odpadu kompostovaním, ktorý je financovaný z Operačného programu Kvalita životného prostredia.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.03.2018
Nech žije divadlo!
Marec na Orave už tradične patrí divadelnému dianiu. Na Oravských divadelných dňoch zahrajú i Slováci zo Srbska.
viac
20.11.2018
Vybavenie školských kuchýň a jedální doplnili moderné spotrebiče
Ďalšie moderné spotrebiče doplnili vybavenie kuchýň a jedální v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Dolný Kubín. Materská škola (MŠ) Na Sihoti dostala v týchto dňoch nový elektrický sporák, v dvoch základných škôl (ZŠ) pribudol konvektomat.
viac
06.06.2019
Do Dňa rodiny na Orave sa zapojila aj Žilinská župa
Po úspešnom prvom ročníku Dňa rodiny v Budatínskom parku sa Žilinská župa rozhodla tento rok podieľať na dvoch rodinných dňoch už aj v spolupráci s mestami a organizáciami.
viac
28.10.2019
9xEXP – séria edukačných podujatí v stálych expozíciách Oravskej galérie
Oravská galéria prevádzkuje deväť stálych expozícií, z toho päť v Župnom dome v Dolnom Kubíne. Expozície umožňujú na vybraných dielach sledovať vývoj slovenského výtvarného umenia od stredoveku až po súčasnosť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.85 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.40 %