Sobota 19.09.2020
Dnes má meniny 
Konštantín
°C
04.08.2020 08:05

Výstavba štadióna je na cieľovej rovinke


Snímka zdroj (žsk)


V Martine sa prvá fáza výstavby atletického štadióna blíži k záveru.


Na stavbe boli v uplynulých dňoch zrealizované tartanové povrchy a montovali sa stožiare osvetlenia. Súčasne sa robilo oplotenie areálu, terénne úpravy a vysieval trávnik.

Štyristometrový ovál s umelým povrchom bude mať osem dráh a ostatné prvky pre atletické disciplíny, napríklad doskočisko pre skok do diaľky, vrh guľou či beh cez prekážky. Bude spĺňať všetky štandardy na súťaže podľa medzinárodných predpisov.

Výstavba štadióna sa začala koncom roku 2019 a napredovala aj počas koronakrízy. Aktuálny harmonogram stavebných naznačuje, že prví športovci by na štadióne mohli trénovať už v septembri.

Na výstavbe sa podieľa Slovenský atletický zväz, ktorý prispel sumou 400-tisíc eur, o zvyšné náklady sa delí Žilinský samosprávny kraj a mesto Martin. ŽSK poskytol na výstavbu svoje pozemky, ktoré sú areáli Spojenej školy v Martine a predtým sa tam nachádzalo futbalové ihrisko so škvarovým oválom.

 

Autor: (žsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.05.2016
Národný futbalový štadión by mali začať stavať v priebehu nasledujúcich týždňov
Výstavba Národného futbalového štadióna (NFŠ) v Bratislave by sa mala začať v priebehu nasledujúcich týždňov. Predpokladá to Peter Borák zo spoločnosti KPMG, ktorá v rámci tohto projektu poskytuje ministerstvu školstva poradenstvo.
viac
20.11.2019
ŽSK uzavrel zmluvu so zhotoviteľom atletického oválu v Martine
Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) uzavrel v utorok zmluvu so zhotoviteľom atletického oválu v Martine. Práce za viac ako dva milióny eur by mali ukončiť do 12 mesiacov.
viac
25.05.2020
Budúci rok by v Liptovskom Mikuláši mali začať stavať atletický štadión
Nový štvordráhový atletický štadión majú na budúci rok začať stavať v Liptovskom Mikuláši. Športovisko vyrastie na Nábreží Aurela Stodolu, na výstavbu prispel aj Slovenský atletický zväz (SAZ). Informovala o tom hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš Viktória Čapčíková.
viac
27.05.2020
Do mestskej časti Tomčany vybudujú cyklotrasu a chodník pre peších
Mesto Martin spustilo v pondelok stavbu cyklotrasy a chodníka pre peších do mestskej časti Tomčany, ktorá si vyžiada investíciu vo výške 367 000 eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.91 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.33 %