Sobota 20.07.2024
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
16.03.2023 01:30

Výstavba novej plavárne sa komplikuje, zhotoviteľ zastavil práce


Snímka zdroj: (zilina.sp21.sk).


Výstavba novej mestskej plavárne v Ružomberku sa komplikuje. Zhotoviteľ tento týždeň oznámil, že zastavuje práce, pretože mu mesto viac ako štyri mesiace neuhradilo faktúry.


Samospráva sa bráni, že to nie je pravda. Vyjadrenia zhotoviteľa na radnici vnímajú ako neprimeranú reakciu na nedávne trestné oznámenie, ktoré k výstavbe plavárne podali.

"Je našou povinnosťou správať sa pri nakladaní s verejnými zdrojmi hospodárne a šetrne. Preto nemienime podľahnúť mediálnemu a inému nátlaku zo strany zhotoviteľa, ktorý je vedený v úmysle zakryť jeho vlastné pochybenia nielen v procese daného verejného obstarávania," uviedol primátor Ružomberka Ľubomír Kubáň.

Podľa zhotoviteľa sa konanie vedenia mesta pri výstavbe plavárne nedá nazvať inak ako chaotické, nejednoznačné a nezákonné. "Dielo novej mestskej plavárne staviame pre Ružomberčanov a malo byť ich majetkom. Bohužiaľ, vedenie mesta je ako objednávateľ hlavný zodpovedný za to, ako výstavba tohto diela "skončí", alebo skôr neskončí," podotkla v oznámení pre médiá zhotoviteľská spoločnosť Gremi Klima s tým, že vo veci podávajú žalobu na súd.

Problémy okolo novej ružomberskej plavárne odštartoval sporný dodatok k výstavbe za 1,2 milióna eur. Ten podpísal tri dni pred ustanovujúcim zastupiteľstvom vtedajší viceprimátor a konateľ mestskej spoločnosti CZT Ružomberok Ján Bednárik. Cena plavárne sa tak zvýšila zo 7,1 na 8,3 milióna eur. Nárast sumy odôvodňovali ako dôsledok inflácie. Kubáň chcel po svojom nástupe do funkcie dodatok zrušiť, poukazoval najmä na to, že bol uzatvorený bez vedomia a súhlasu mestského zastupiteľstva. Navýšenie ceny prác označil za nehospodárne a ekonomicky neopodstatnené. Mestskí poslanci vlani v decembri zaviazali primátora, aby dodatok zrušil. Následne radnica podala trestné oznámenie pre podozrenie z možného spáchania trestného činu machinácií.

Stavebné práce na novej plavárni sa začali minulú jeseň v blízkosti ružomberského zimného štadióna. Jej súčasťou má byť bazén so šiestimi dráhami, wellness, zázemie pre plavecký klub aj potápačská veža.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.11.2016
Banská Bystrica hovorí stop malým vodným elektrárňam
Problematika malých vodných elektrární (MVE) na rieke Hron rezonuje v Banskej Bystrici dlhodobo. Dotýka sa nehnuteľností, majetku obyvateľov i kvality životného prostredia.
viac
19.01.2017
Tvrdošín chce postaviť novú plaváreň za 2,5 milióna eur
Obyvatelia hornej Oravy musia po zatvorení krytej plavárne v Nižnej už viac ako tri roky dochádzať za plaveckým bazénom desiatky kilometrov až do Dolného Kubína. Tvrdošínska samospráva by tento stav chcela zvrátiť, v meste plánuje postaviť úplne novú.
viac
23.09.2022
Novú mestskú plaváreň v Ružomberku postavia za vyše sedem miliónov eur
Ružomberok bude mať novú mestskú plaváreň za vyše sedem miliónov eur. Zmluvu o dielo s víťazným uchádzačom verejného obstarávania podpísali predstavitelia mesta v tomto týždni.
viac
31.01.2023
Prvú etapu výstavby plavárne ukončili
Prvú etapu výstavby novej krytej plavárne v Lučenci zhotoviteľ stavby už ukončil. Hotové sú zemné a výkopové práce, celý projekt je tak približne vo svojej tretine. Na svojej oficiálnej webovej stránke o tom informovala samospráva.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %