Utorok 16.04.2024
Dnes má meniny 
Dana, Danica
°C
16.03.2023 01:30

Výstavba novej plavárne sa komplikuje, zhotoviteľ zastavil práce


Snímka zdroj: (zilina.sp21.sk).


Výstavba novej mestskej plavárne v Ružomberku sa komplikuje. Zhotoviteľ tento týždeň oznámil, že zastavuje práce, pretože mu mesto viac ako štyri mesiace neuhradilo faktúry.


Samospráva sa bráni, že to nie je pravda. Vyjadrenia zhotoviteľa na radnici vnímajú ako neprimeranú reakciu na nedávne trestné oznámenie, ktoré k výstavbe plavárne podali.

"Je našou povinnosťou správať sa pri nakladaní s verejnými zdrojmi hospodárne a šetrne. Preto nemienime podľahnúť mediálnemu a inému nátlaku zo strany zhotoviteľa, ktorý je vedený v úmysle zakryť jeho vlastné pochybenia nielen v procese daného verejného obstarávania," uviedol primátor Ružomberka Ľubomír Kubáň.

Podľa zhotoviteľa sa konanie vedenia mesta pri výstavbe plavárne nedá nazvať inak ako chaotické, nejednoznačné a nezákonné. "Dielo novej mestskej plavárne staviame pre Ružomberčanov a malo byť ich majetkom. Bohužiaľ, vedenie mesta je ako objednávateľ hlavný zodpovedný za to, ako výstavba tohto diela "skončí", alebo skôr neskončí," podotkla v oznámení pre médiá zhotoviteľská spoločnosť Gremi Klima s tým, že vo veci podávajú žalobu na súd.

Problémy okolo novej ružomberskej plavárne odštartoval sporný dodatok k výstavbe za 1,2 milióna eur. Ten podpísal tri dni pred ustanovujúcim zastupiteľstvom vtedajší viceprimátor a konateľ mestskej spoločnosti CZT Ružomberok Ján Bednárik. Cena plavárne sa tak zvýšila zo 7,1 na 8,3 milióna eur. Nárast sumy odôvodňovali ako dôsledok inflácie. Kubáň chcel po svojom nástupe do funkcie dodatok zrušiť, poukazoval najmä na to, že bol uzatvorený bez vedomia a súhlasu mestského zastupiteľstva. Navýšenie ceny prác označil za nehospodárne a ekonomicky neopodstatnené. Mestskí poslanci vlani v decembri zaviazali primátora, aby dodatok zrušil. Následne radnica podala trestné oznámenie pre podozrenie z možného spáchania trestného činu machinácií.

Stavebné práce na novej plavárni sa začali minulú jeseň v blízkosti ružomberského zimného štadióna. Jej súčasťou má byť bazén so šiestimi dráhami, wellness, zázemie pre plavecký klub aj potápačská veža.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.07.2017
Sninskí poslanci podporili zámer výstavby mestskej plavárne
Poslanci podporili zámer výstavby plavárne v meste. Hotová by mohla byť do konca roka 2020. Výstavbu krytého viacúčelového bazéna, ktorého súčasťou by bol aj zimný štadión a multifunkčné ihrisko, chceli v meste začať realizovať už pred niekoľkými rokmi.
viac
08.06.2020
V lokalite Vysielač vo Veľkých Kostoľanoch bývali ľudia už v dobe kamennej
V lokalite Vysielač v obci Veľké Kostoľany vzniká nová obytná štvrť. Jej obyvatelia však nebudú prvými, ktorí si toto miesto vybrali pre život.
viac
09.03.2021
Aktivisti spustili petíciu za záchranu kalvárie
Na Liptove spustili verejnú petíciu za záchranu ružomberskej kalvárie. Vyše 160-ročná historická, kultúrna a sakrálna pamiatka je podľa aktivistov ohrozená súkromným developerským projektom, ktorý plánuje výstavbu tzv. vila domov v jej tesnej blízkosti.
viac
23.09.2022
Novú mestskú plaváreň v Ružomberku postavia za vyše sedem miliónov eur
Ružomberok bude mať novú mestskú plaváreň za vyše sedem miliónov eur. Zmluvu o dielo s víťazným uchádzačom verejného obstarávania podpísali predstavitelia mesta v tomto týždni.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %