Nedeľa 12.07.2020
Dnes má meniny 
Nina
°C
03.10.2018 10:30

Výstava Ružinovskej ekologickej fotografie


Ilustračná snímka - Bratislava-Ružinov)


Mestská časť Bratislava-Ružinov vyhodnotila už po trinásty krát súťaž Ružinovská ekologická fotografia. O tom, že ekológia a fotografia môžu spolu dobre fungovať sa už niekoľko rokov presviedčajú účastníci, diváci i organizátori tohto podujatia.


Počas uplynulých týždňov deti aj dospelí na fotografiách zachytávali vzťah obyvateľov k verejnému priestoru. Fotili životné prostredie Bratislavy a jej okolia, ale aj súčasnú podobu mesta a Ružinova.

Fanúšikovia fotografovania súťažili v troch kategóriách – deti do 16 rokov, mládež od 16 do 21 rokov, dospelí nad 21 rokov. Do 13. ročníka Ružinovskej ekologickej fotografie sa prihlásilo 79 súťažiacich. Odborná porota v zložení: Mgr. Judita Csáderová (fotograf a pedagóg), PhDr. Zuzana Školudová (odborná pracovníčka pre film a fotografiu Národného osvetového centra), Mgr.Art. Michal Svítok (fotoreportér TASR) a Mgr. Martin Pener (zástupca starostu MČ Bratislava-Ružinov) spomedzi súťažných prác vybrala tie najlepšie. „Potešila nás účasť jednak už stálych prispievateľov, ale aj nových autorov. Svedčí to o popularite podujatia, ale aj potrebe autorov vyjadriť sa k tejto téme,“ uviedla vo svojom príhovore členka poroty Mgr. Judita Csáderová.

Na včerajšej vernisáži (1. októbra 2018) v obchodnom centre Retro, si z rúk starostu Ružinova Dušana Pekára prevzalo ocenenie spolu 14 autorov vo všetkých súťažných kategóriách. „Tvorcovia fotografií zachytili stav prírody vo svojom okolí. Zobrazujú krásy, ale aj negatívne javy a udalosti. Podujatie Ružinovská ekologická fotografia nás tiež upozorňuje k väčšej angažovanosti v starostlivosti o svoje okolie. Verím, že ocenené a vystavené fotografie si nájdu svojho diváka a budú, podobne ako celé podujatie prínosom pre všetkých zainteresovaných,“ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár. Osobitnú cenu zástupcu starostu za fotografiu zobrazujúcu prostredie mestskej časti Ružinov získala Anna Semková. Fotografia sa volá Posledné farby jesene a zachytáva okolie ružinovského jazera Rohlík.

Všetky najlepšie zábery budú vystavené v priestoroch OC Retro do 14. októbra 2018.

Autor: (ts-Bratislava-Ružinov-Jana Pôbišová)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.12.2016
Ľudia žijú na ekologický dlh, upozorňuje SAŽP
Ľudia spotrebúvajú viac ako unesie planéta Zem a žijú na ekologický dlh. Pri predstavení jedinečného modelu pre výpočet ekologickej stopy – Ekomerača, na to upozornil Timotej Brenkus zo Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP).
viac
05.04.2017
Do súťaže Zelený objektív sa zapojilo 300 chlapcov a dievčat
Už 16. ročník výstavy s názvom Zelený objektív sa uskutoční v najbližších dňoch v Lesníckom a drevárskom múzeu (LDM) vo Zvolene. Tak ako každý rok aj teraz je súčasťou aktivít zameraných na Apríl – mesiac lesov.
viac
17.05.2017
Ružinovčania si v sobotu zašportujú a ocenia najlepších športovcov
Sobota (13. 5. 2017) sa ponesie v Ružinove v znamení športu. Cez deň je obyvateľov mestskej časti pripravený športový program, ktorý vyvrcholí športovým galavečerom v Dome kultúry Ružinov o 19:00 hod.
viac
11.10.2018
Slovenská krása v ľudovom kroji aj zo Srbska
Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov vás pozývajú na Ružinovský folklórny festival, ktorý predstaví krásy slovenského folklóru. Konať sa bude 12. a 13. októbra 2018 v Dome kultúry Ružinov. Počas festivalu sa uskutoční súťaž najlepších primášov Slovenska.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %