Sobota 30.05.2020
Dnes má meniny 
Ferdinand
°C
28.09.2019 12:10

Výstava literárnych prác Silansu


Pouličná výstava Žilinského literárneho klubu Silans.


Jedným zo sprievodných podujatí Žilinského literárneho festivalu bola aj Pouličná výstava Žilinského literárneho klubu Silans, ktorý pracuje pod Krajským kultúrnym strediskom v Žiline.


V piatok 20. septembra okrášlili priestory Národnej ulice básne a poviedky členov Silansu s fotografiami Štefana Zvaríka. Okoloidúci si mohli prečítať tvorbu dvanástich literátov, informovať sa o klube a odniesť si so sebou zborníky z literárnych súťaží a z výstavy.

Klubové stretnutia Silansu sa uskutočňujú raz za dva mesiace v priestoroch Makovického domu v Žiline. KrKS organizuje okrem klubových stretnutí aj tvorivé literárne dielne a workshopy. Najbližšie literárne dielne sa uskutočnia 23. októbra o 13.00 h v Makovického dome v Žiline s lektorkami – Máriou Klapákovou a Lenkou Šafránovou z Prešovskej univerzity. Informácie o stretnutiach a workshopoch poskytujeme na: vsvetkovska@vuczilina.sk a www.krkszilina.sk v programovom plagáte. Tešíme sa na nových záujemcov. www.krkszilina.sk

Autor: Mgr. Viktória Svetkovská, Krajské kultúrne stredisko v Žiline


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.08.2016
Výstava o svadobných tradíciách otvorila program Jánošíkových dní
Vernisáž výstavy Môj vienok zelený dolu vodou padá vo štvrtok 4. augusta v priestoroch Makovického domu v Žiline otvorila 54. ročník medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej, ktorý potrvá do 7. augusta.
viac
26.11.2019
V Budatínskom hrade vystavia stavovce
Považské múzeum v Žiline disponuje rôznorodou a rozsiahlou zoologickou zbierkou, ktorú by chcelo priblížiť návštevníkom atraktívnou formou. Vo Veľkej sále Budatínskeho hradu preto otvoria 17. decembra 2019 výstavu s názvom Stavovce severozápadného Slovenska.
viac
10.02.2020
Z tej doliny na tú
Krajské kultúrne stredisko v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a v spolupráci s obcou Višňové pripravuje slávnostné uvedenie do života knihy o tradičnom odievaní v obciach v okolí Žiliny v prvej polovici 20. storočia - "Z tej doliny na tú".
viac
27.05.2020
Výstava v Považskej galérii umenia priblíži zlatú éru talianskeho filmu
Zlatú éru talianskeho filmu prostredníctvom filmových plagátov, letákov i fotosiek priblíži výstava "Fellini a sladký život Talianska" inštalovaná v Považskej galérii umenia (PGU) v Žiline.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %