Nedeľa 26.05.2024
Dnes má meniny 
Dušan
°C
13.03.2024 11:00

Výsadba oživí ďalšie lokality v meste


Ilustračná snímka mesto Prievidza


So stúpajúcou teplotou Prievidzu oživili prvé kvety v podobe jarných cibuľovín ako sú napríklad narcisy na zrevitalizovanom ostrovčeku na Ul. G. Švéniho. Výsadba kvetov postupne pribúda aj v ďalších častiach mesta. Realizovať ju začali v týchto dňoch Technické služby mesta Prievidza.


Kvetinová výsadba tento rok bude pozostávať aj z výsadby závesných kvetináčov a kvetinových pyramíd na námestiach.

„Ako v minulom roku, aj tento rok plánujeme mechanizovanú výsadbu ľalií o ploche 250 m2 v lokalite sídliska Kopanice, sídliska Necpaly, Ul. M. R. Štefánika a na Triede A. Hlinku pri kruhovom objazde,“ hovorí Silvia Masariková z TSMPD.

Mesto má v pláne vysadiť aj nový kruhový objazd pri Tescu, kde sa zameria skôr na trvalkovú výsadbu pozostávajúcu z okrasných tráv a pôdopokryvných drevín. Doplnené budú kvitnúcimi trvalkami ako sú echinacea, rudbeckia, margaréta šarlátová, stračonôžka, či lupina. TSPMD začnú lokalitu vysádzať postupne od apríla do júla v závislosti od dostupnosti rastlinného materiálu a klimatických podmienok. Kruhový objazd bude zalemovaný plazivým skalníkom, čím dôjde k spevneniu okrajov a zamulčovaný drobným andezitom.

Autor: (Zdroj: Infolist mesta Prievidza)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.05.2017
Trnava má už málo miesta na výsadbu nových stromov
V Trnave sa začína prejavovať nedostatok miesta na výsadbu nových stromov na mestských pozemkoch. Mohutná výsadba v uplynulých troch rokoch takmer vyčerpala možnosti sadiť ďalšie dreviny na plochách, ktoré má samospráva vo vlastníctve. Preto sa radnica začala obzerať po alternatívach.
viac
09.11.2017
Za peniaze z participatívneho rozpočtu vysadili dobrovoľníci orechy
Park Skotňa bol obohatený výsadbou orechov. Dobrovoľníci zrealizovali projekt Orechy pre ľudí, financovaný z participatívneho rozpočtu. Mesto zároveň do konce novembra zrealizuje náhradnú výsadbu drevín.
viac
31.08.2023
Zariadenie pre seniorov bude mať transfer z mesta nižší o 200 000 eur
Mesto Prievidza poskytne Zariadeniu pre seniorov (ZpS) transfer nižší o 200 000 eur. Počíta s tým druhá úprava rozpočtu zariadenia, ktorú na svojom rokovaní tento týždeň schválili mestskí poslanci.
viac
09.11.2023
Mesto Prievidza predáva objekt ZŠ na Ulici P. J. Šafárika za 3,9 milióna eur
Vyhlásenie obchodnej verejnej súťaže (OVS) odobrili mestskí poslanci na svojom poslednom rokovaní minulý týždeň. Cenu za viacero pavilónov a pozemkov stanovila samospráva v zmysle znaleckého posudku na minimálne 3,9 milióna eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %