Piatok 19.04.2024
Dnes má meniny 
Jela
°C
09.11.2023 09:50

Mesto Prievidza predáva objekt ZŠ na Ulici P. J. Šafárika za 3,9 milióna eur


Objekt ZŠ na Ulici P. J. Šafárika. Snímka zdroj: codnes.sk


Vyhlásenie obchodnej verejnej súťaže (OVS) odobrili mestskí poslanci na svojom poslednom rokovaní minulý týždeň. Cenu za viacero pavilónov a pozemkov stanovila samospráva v zmysle znaleckého posudku na minimálne 3,9 milióna eur.


"Mesto Prievidza uvažovalo o rôznom spôsobe využitia tohto objektu. Analyzovali sme možnosť, že by sme to prerobili na mestské nájomné bývanie. Z odbornej analýzy nám však vyšlo, že byty, ktoré by sme tam postavili, by boli veľmi drahé a práve výšku za postavenie by sme museli premietnuť do ceny nájmu," načrtla primátorka Katarína Macháčková.         

Samospráva podľa nej hovorila aj o alternatíve prerobiť objekt na nájomné bývanie za podpory Štátneho fondu rozvoja bývania, budovy ZŠ však boli postavené na iný účel, prestavba by bola však enormne drahá. "Hľadali sme i ďalšiu možnosť, rokovali sme s prípadným záujemcom o vytvorení strednej odbornej školy. Nakoniec odstúpil od svojho zámeru. Momentálne je nehnuteľnosť prázdna okrem priestoru telocvične, ktorý užívajú volejbalisti až do doby, kým bude s objektom naložené inak," priblížila.         

Radnica preto predložila poslancom návrh na vyhlásenie OVS, pričom objekt musí byť využitý v súlade s územným plánom. "Budova sa nachádza v centre sídliska, je to obytné územie. Nehrozí tam tak výstavba výrobného charakteru, ktorá by akýmkoľvek spôsobom narúšala funkciu bývania," ubezpečila Macháčková.         

Objekt školy pozostáva zo šiestich pavilónov, jedným z nich je samostatná budova telocvične, ďalej prislúchajúcich pozemkov, ihrísk a súvisiacej infraštruktúry. Účel využitia objektu musia záujemcovia uviesť i v návrhu kúpnej zmluvy. Svoje ponuky musia mestu doručiť do 30. novembra. Najvýhodnejší návrh vyberie mestská rada.         

Návrh na zrušenie ZŠ na Ulici P. J. Šafárika schválilo mestské zastupiteľstvo ešte vlani v decembri, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR ju zo siete vyradilo k 31. augustu tohto roka. Samospráva zrušenie jednej zo siedmich ZŠ odôvodnila podhodnoteným normatívom na žiaka zo strany štátu, demografickým vývojom aj ekonomickou náročnosťou prevádzky.

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.04.2016
Žiaci základných škôl zachránili zberom papiera približne 740 stromov
Takmer 93 ton odpadového papiera nazbierali žiaci prievidzských škôl od začiatku školského roka, v rámci 13. ročníka projektu EKOROK s Nestlé, čím symbolicky zachránili približne 740 stromov.
viac
03.09.2022
Mesto Prešov ponúka regionálnym trhovníkom voľné stánky na Weberovej ulici
Mesto Prešov vyzýva všetkých trhovníkov, ktorí majú záujem predávať sezónne ovocie a zeleninu, aby sa ohlásili mailom priamo na mestskom úrade. Radnica záujemcom ponúka voľné stánky v centre mesta pri OC Novum spolu s parkovacími kartami.
viac
29.11.2022
Mesto chce zrušiť ZŠ P. J. Šafárika, rodičia nesúhlasia
Mesto Prievidza chce ku koncu augusta budúceho roka zrušiť Základnú školu (ZŠ) na Ulici P. J. Šafárika. Odôvodňuje to podhodnoteným normatívom na žiaka zo strany štátu, demografickým vývojom aj ekonomickou náročnosťou prevádzky.
viac
05.03.2024
Mesto vyhlásilo opakovanú OVS na predaj budovy ZŠ P. J. Šafárika
Mestu Prievidza sa na prvý raz nepodarilo predať objekt bývalej Základnej školy (ZŠ) na Ulici P. J. Šafárika. Radnica preto vyhlásila opakovanú obchodnú verejnú súťaž (OVS), kúpnu cenu znížila o 20 percent.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %