Streda 01.02.2023
Dnes má meniny 
Tatiana
°C
18.11.2016 05:45

Verejnosť môže s magistrátom komunikovať pomocou novej e-mailovej adresy


Ilustračná snímka: (int.).


Šalianska radnica zaviedla pre obyvateľov mesta novú službu, ktorá má zlepšiť komunikáciu medzi občanmi a mestským úradom.


Magistrát na tento účel zriadil novú e-mailovú adresu pytamsamsu@sala.sk. Verejnosť sa môže pomocou nej obrátiť priamo na mestský úrad so svojimi problémami a podnetmi.      

„Otázky sa dostanú zamestnancovi, ktorý je kompetentný poskytnúť odpoveď. Témy, ktoré sa budú týkať viacerých obyvateľov, zverejníme, pričom identitu pisateľa, ak si to bude želať, nebudeme publikovať. Samozrejme, verejnosť môže posielať aj návrhy a nápady, ktoré by naše mesto urobili krajším,“ informovala radnica.      

Magistrát už pred časom na svojej webovej stránke vytvoril sekciu, vďaka ktorej sa obyvatelia mesta môžu obracať aj priamo na primátora. Stačí, ak napíšu do rubriky Podnet pre primátora. „Cieľom tejto webovej služby je byť čo najbližšie k obyvateľom mesta. Prináša omnoho efektívnejšiu a rýchlejšiu formu komunikácie a pripomienky a návrhy sa dostanú priamo k primátorovi,“ uviedla pred časom Alexandra Szabová z mestského úradu. Okrem služby Odkaz pre primátora a novej mailovej adresy komunikuje mesto s verejnosťou aj prostredníctvom sociálnych sietí.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.04.2020
Radnica spustila vlastnú mobilnú aplikáciu ku koronakríze
Vlastnú mobilnú aplikáciu, prostredníctvom ktorej bude informovať o nových opatreniach súvisiacich s novým koronavírusom, spustilo v stredu mesto Trnava. Priradilo ju podľa hovorkyne Veroniky Majtánovej k svojim doterajším informačným kanálom.
viac
23.07.2020
Zamestnanci radnice menia každú stredu kanceláriu za park
Kanceláriu v dolnokubínskej radnici menia úradníci raz týždenne za vysunuté pracovisko v Parku Martina Kukučína. Každú stredu až do konca leta poskytnú pracovníci mestského úradu obyvateľom administratívnu pomoc so žiadosťami a rôznymi dokumentmi.
viac
29.01.2021
Samospráva začala komunikovať s obyvateľmi cez novú mobilnú aplikáciu
Samospráva kúpeľného mesta Bojnice začala komunikovať so svojimi obyvateľmi cez novú mobilnú aplikáciu. Koncept aplikácie SOM - správy o meste im môže nahradiť miestny rozhlas, noviny či SMS správy.
viac
14.07.2021
Magistrát mesta Košice zaviedol elektronický vyvolávací systém
Obyvatelia mesta Košice môžu od utorka pri vybavovaní agendy na pracoviskách prvého kontaktu na magistráte využívať elektronický vyvolávací systém.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.50 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.04 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.46 %