Utorok 09.08.2022
Dnes má meniny 
Ľubomíra
°C
09.06.2022 09:30

V Želiezovciach sa začala dostavba kanalizácie, potrvá 18 mesiacov


Ilustračná snímka.


Mesto Želiezovce spustilo realizáciu dostavby kanalizácie v meste. Vedenie mesta podpísalo v polovici mája dokument o odovzdaní a prevzatí staveniska so zástupcami dodávateľského konzorcia. Výstavba potrvá 18 mesiacov.


"Sme jedným z posledných miest na Slovensku, ktoré ešte nemá odkanalizované celé svoje územie. Dostavbe predchádzalo niekoľko rokov ťažkostí, ktoré prípravy projektu sprevádzali," skonštatoval primátor Ondrej Juhász.

Projekt rieši dobudovanie kanalizačnej siete v meste Želiezovce. Po napojení mestských častí Svodov a Mikula na existujúci kanalizačný systém v meste sa celkový počet ekvivalentných obyvateľov zvýši na 7166. Znamená to, že všetci obyvatelia Želiezoviec budú schopní pripojiť sa na verejnú kanalizáciu.

Mestu sa na projekt podarilo získať nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 7,6 milióna eur. Celkové oprávnené náklady presiahnu sumu osem miliónov eur. Mesto očakáva, že sa po dobudovaní kanalizácie zvýši objem odvedenej splaškovej vody do existujúcej čistiarne odpadových vôd. Jej prevádzka v súčasnosti nie je celkom efektívna, pretože do nej doteká iba malý objem splaškovej vody, čím je jej biologický proces slúžiaci na odstraňovanie nečistôt podvyživený.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.05.2016
Mesto reštrukturalizuje svoje úvery, aby ušetrilo na splátkach
Mesto Želiezovce reštrukturalizuje svoj dlh, aby znížilo výšku svojich mesačných splátok. Celkovo plánuje radnica zmeniť podmienky splácania štyroch úverov z Prima banky Slovensko.
viac
31.12.2020
Staré Mesto plánuje na Jakubovom námestí vodozádržné opatrenia
Bratislavské Staré Mesto plánuje na Jakubovom námestí projekt vodozádržných opatrení. Riešiť má zachytávanie dažďovej vody a jej využitie na permanentnú, celoročnú závlahu stromov, kríkov a trávnatých plôch v parkovej časti námestia, ale tiež zníženie prietoku poddimenzovanej kanalizácie.
viac
04.01.2021
Obec Veselé vypísala VO na dobudovanie kanalizácie
Obec Veselé v okrese Piešťany zverejnila verejnú súťaž s názvom Borovce, Rakovice, Veselé, Dubovany – dobudovanie verejnej kanalizácie, Veselé – rekonštrukcia a dostavba obecnej čističky odpadových vôd (ČOV). Vyplýva to zo zverejnených údajov vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).
viac
17.01.2022
Želiezovce pripravujú výstavbu kanalizácie za vyše osem miliónov eur
Želiezovská radnica pripravuje výstavbu kanalizácie, prostredníctvom ktorej sa na existujúcu sieť napoja časti Svodov a Mikula.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.10 %