Utorok 26.05.2020
Dnes má meniny 
Dušan
°C
20.01.2020 02:55

V Trebišove ocenili významné osobnosti mesta


Cena primátora mesta Trebišov


Na slávnostnom udeľovaní ocenení osobnostiam mesta Trebišov 2019 si cenu prevzalo 14 jednotlivcov a jeden kolektív.


V decembri 2019 mesto Trebišov usporiadalo v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska galaprogram spojený s odovzdávaním ocenení osobnostiam mesta Trebišov. V kultúrnom programe sa pozvaným hosťom predstavila hudobná skupina pedagógov zo Základnej umeleckej školy v Trebišove a kapela profesionálnych hudobníkov René Bošeľa TRIO.

Udelené boli ďakovné listy, Cena primátora mesta a Cena mesta Trebišov.

Na základe návrhov poslancov mestského zastupiteľstva, zástupcov mesta Trebišov, organizácií a inštitúcií pôsobiacich na území mesta boli udelené ďakovné listy týmto osobnostiam:

o MUDr. Ružene Anďalovej - za tvorivú publikačnú činnosť a kultúrny prínos, o MUDr. Jaroslavovi Jutkovi - za úspešnú a záslužnú činnosť v prospech mesta, o Magdaléne Haburovej - za tvorivé výkony a publikačnú činnosť, o JUDr. Jane Berešovej - za ušľachtilý čin, o JUDr. Miroslavovi Berešovi - za ušľachtilý čin, o Dionýzovi Kačovi - za ušľachtilý čin, o plk. JUDr. Radoslavovi Fedorovi - za úspešnú a záslužnú činnosť v prospech mesta o Igorovi Zbojovskému - za ušľachtilý čin (záchranu ľudského života), o Michalovi Siedleckému - za občiansku angažovanosť a publikačnú činnosť.

Cenu primátora mesta

za úspešnú a záslužnú činnosť v prospech mesta primátor mesta Trebišov Marek Čižmár udelil trom osobnostiam a jednému kolektívu:

- Mgr. Ľubomírovi Ďurišinovi – in memoriam,

- Ing. Dušanovi Poľackému – in memoriam,

- promovanému pedagógovi Pavlovi Ružanovi,

- Divadlu G Trebišov.

 Cenu mesta Trebišov

za vynikajúce tvorivé výkony a kultúrny rozvoj mesta si prevzali:

- PhDr. Július Galgan,

- akadem. maliar Štefan Bubán.

Autor: (ts-Mgr. Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.06.2018
Mesto odovzdalo najvyššie ocenenia
Súčasťou tohtotýždňových Dní mesta Prešov bolo slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva, na ktorom predstavitelia mesta odovzdali najvyššie ocenenia – Cenu mesta, Opálové zrnko a Cenu primátorky mesta, zároveň udelili aj Čestné občianstvo mesta Prešov.
viac
03.12.2019
Ministerstvo prijíma návrhy na udelenie Ceny ministra kultúry SR 2019
Ministerstvo kultúry (MK) SR prijíma návrhy na udelenie Ceny ministra kultúry SR za rok 2019. TASR o tom informoval Pavol Čorba z kancelárie ministra MK.
viac
07.01.2020
Návrhy na udelenie Ceny ministra kultúry SR možno podať do 15. januára
Ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková v záujme verejného spoločenského uznania výsledkov umeleckej tvorby a podielu na rozvoji umenia môže každoročne udeliť Ceny ministra kultúry Slovenskej republiky v oblastiach profesionálneho umenia v ôsmich kategóriách.
viac
26.02.2020
Pamätná kniha Banskej Bystrice pozná ďalšie osobnosti
Február má v meste pod Urpínom vždy výnimočnú a slávnostnú atmosféru. Každoročne je spätý s oceňovaním osobností Banskej Bystrice, ktoré svojimi vlastnosťami, skúsenosťami a poctivou prácou vytŕčajú z davu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %