Utorok 07.07.2020
Dnes má meniny 
Oliver
°C
01.06.2020 07:30

V Rači spustia tento týždeň novú službu Verejný bicykel


Ilustračná snímka.


V bratislavskej Rači spúšťajú tento týždeň nový projekt zdieľania bicyklov – Verejný bicykel. Systém bude fungovať na báze "free floating", teda bez potreby dokovacích staníc.


K dispozícii bude 60 bicyklov, v prípade potreby nie je do budúcna vylúčené, že sa ich počet zvýši. O spustení služby sa pôvodne uvažovalo už v apríli.

„Bicykle nebudú mať dokovacie stanice a bude ich možné odložiť kdekoľvek na verejne dostupnom a dobre viditeľnom mieste, kde nebudú prekážať premávke ani chodcom v rámci vymedzenej zóny,” uviedla Ema Mária Ondrušková z račianskeho miestneho úradu.

Výhodou služby má byť aj to, že poskytuje dáta o pohybe užívateľov, ktoré môže mestská časť využiť na vybudovanie stojanov v najvyťaženejších lokalitách. Za novou službou stojí spoločnosť Antik Telecom, ktorej ambíciou je ponúknuť alternatívnu formu dopravy všade tam, kde samospráva usúdi, že takáto služba bude pre občanov užitočná.

Spustenie projektu Verejný bicykel je zároveň naplánované aj v susednej mestskej časti Vajnory. Predbežne sa spomína jún, keď by sa k projektu malo vyjadriť miestne zastupiteľstvo, obdobne ako to bolo v Rači. Výhľadovo sa so službou uvažuje aj v Novom Meste.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.09.2017
Staré Mesto má grantový program na tento rok
Skultúrnenie verejného priestoru, ochrana a tvorba životného prostredia, kultúrno-spoločenské aktivity a rozvoj kultúrneho života. To sú oblasti, v rámci ktorých sa dá požiadať bratislavské Staré Mesto o pridelenie grantu.
viac
29.06.2020
Petržalčania môžu opäť požiadať o príspevok na dieťa v súkromnej MŠ
Petržalčania, ktorí v budúcom školskom roku 2020/2021 umiestnia svoje dieťa do súkromnej materskej školy (MŠ), môžu opäť požiadať o nenávratný finančný príspevok.
viac
01.07.2020
Župan odovzdal vysvedčenia
Bratislavský župan Juraj Droba odovzdal vysvedčenia žiakom ZŠ a Gymnázia s vyučovacím jazykom maďarským na Dunajskej v Bratislave a Strednej priemyselnej školy strojníckej na Fajnorovom nábreží v Bratislave.
viac
02.07.2020
V Karloveskej lodenici bude v sobotu Deň otvorených dverí
Karloveská lodenica pozýva verejnosť na deň otvorených dverí (DOD) a otvorenie sezóny po obmedzeniach spôsobených koronakrízou. V sobotu (4. 7.) od 10.00 h do 16.00 h v areáli Klubu vodných športov (KVŠ) Karlova Ves chystajú organizátori program pre deti i dospelých.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %