Sobota 01.04.2023
Dnes má meniny 
Hugo
°C
09.01.2023 03:20

V Považskej Bystrici zrušia od februára dve pošty, radnica zásadne nesúhlasí


Ilustračná snímka: (tasr).


Slovenská pošta zruší k 1. februáru tohto roka kamenné pošty v Považskej Bystrici na sídlisku Lány a na najväčšom mestskom sídlisku Rozkvet. Radnica s rozhodnutím pošty zásadne nesúhlasí. Informoval o tom primátor Považskej Bystrice Karol Janas.


"Rozhodnutie o zrušení ďalších dvoch pôšt v našom meste považujeme za absolútne nekoncepčné a nekompetentné. Slovenská pošta argumentuje slabou vyťaženosťou pôšt. Sídlisko Rozkvet má však viac ako 10 000 obyvateľov, čo je viac ako akákoľvek obec na Slovensku a viac ako polovica okresných miest Slovenska. Pošta na sídlisku Lány je v blízkosti nemocnice, ktorej spádovosť je pre takmer 200 000 obyvateľov regiónu. Zrušenie považujeme za absolútne neakceptovateľné," zdôraznil Janas.

Pripomenul, že priestory oboch pôšt sú aktuálne v prenájme v súkromných priestoroch, mesto podľa neho ponúklo vedeniu Slovenskej pošty bezplatne náhradné priestory. Napriek tomu pošta ponuku radnice odmietla.

"Zatvorenie oboch pobočiek by zásadným spôsobom negatívne zasiahlo do života obyvateľov týchto lokalít, ale aj ich okolia a výrazne znížilo dostupnosť základných služieb, ktoré by mal štát pre svojich občanov poskytovať," doplnil považskobystrický primátor s tým, že Slovenská pošta už pred takmer dvomi rokmi zatvorila aj kamennú poštu v mestskej časti Dolný Milochov.

Ako dodal, pošta na sídlisku Lány mala byť podľa oznámenia Slovenskej pošty "dočasne" zatvorená od začiatku leta do 30. septembra. Začiatkom leta ju zatvorili, no dodnes neotvorili.

Generálny riaditeľ Slovenskej pošty Ľubomír Mindek zdôvodnil v otvorenom liste obyvateľom mesta zatvorenie pôšt faktom, že takmer všetky služby, na ktoré boli obyvatelia doteraz zvyknutí, vybavia u poštárky či poštára, prípadne prostredníctvom poštového kuriéra.

"Cez poštového doručovateľa a kuriéra dostanú obyvatelia list aj balík, kuriér môže prevziať expres zásielku. Doručovateľ prinesie dôchodok ako doteraz, kúpiť sa dajú poštové známky či žreby a dokonca si záujemcovia môžu zriadiť aj osobný účet," doplnil Mindek.

V takmer 40-tisícovej Považskej Bystrici tak zostanú štyri pošty, z nich dve sú v mestských častiach. Primátor Janas verí, že rozhodnutie pošty sa ešte podarí zvrátiť.

"V pondelok sme ešte napísali list vedeniu pošty, v ktorom vyjadrujeme nesúhlas s týmto rozhodnutím. Už sme rokovali s vedením pošty, tá však odmietla akékoľvek kompromisy. Veríme, že ešte príde k ďalším rokovaniam a dokážeme rozhodnutie zvrátiť," uzavrel Janas.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.06.2016
Považská Bystrica má nové partnerské mesto
Gruzínske mesto Zestafoni bude ôsmim partnerským mestom Považskej Bystrice. Medzinárodnú dohodu s novým partnerom schválilo tento týždeň považskobystrické mestské zastupiteľstvo.
viac
24.08.2019
Samospráva rozdá prvákom 400 balíčkov so školskými potrebami
Do základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Považská Bystrica nastúpi v septembri 323 prvákov, čo je o 20 viac ako v minulom školskom roku. Aj v tomto roku dostanú prváčikovia od mesta darček v podobe balíčka so základnými školskými potrebami.
viac
27.11.2020
Mesto nesúhlasí s avizovaným zrušením urgentu v Nemocnici Malacky
Avizované zrušenie ústavnej pohotovostnej služby (ÚPS) v Nemocnici Malacky, plánované od januára 2021, vyvolalo v regióne Dolného Záhoria veľkú nespokojnosť. ÚPS (tzv. urgent) prijíma pacientov s vážnymi ochoreniami, v akútnom a život ohrozujúcom stave.
viac
15.01.2021
Na budovanie ďalších úsekov cyklotrás chce župa využiť eurofondy
Výstavbu dvoch nových samostatných úsekov cyklotrás má župa v pláne financovať vďaka nenávratným finančným príspevkom (NFP), o ktoré sa bude uchádzať v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.32 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.99 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %