Utorok 25.06.2024
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
17.08.2023 02:25

V piatok sa začínajú folklórne slávnosti Trnavská brána


Ilustračná snímka.


Tradičné slávnosti folklóru Trnavská brána sa budú konať od piatka do nedele (18. - 20. 8.) v Trnave. Informovala o tom Alexandra Galambová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.


Prvá časť folklórneho programu sa uskutoční v piatok a sobotu od 10.00 h na Hlavnej ulici. Slávnostné otvorenie festivalu bude v piatok o 19.00 h v mestskom amfiteátri v Trnave, kde vystúpia domáce súbory detský folklórny súbor Drienka, Trnavček a univerzitný folklórny súbor Trnafčan. Vrcholom večera bude vystúpenie s názvom kRok za kRokem v podaní Vojenského umeleckého súboru Ondráš z Českej republiky o 21.00 h.

"V sobotu sa začne festivalový deň krojovaným sprievodom mestom o 10.00 h pri Kostole sv. Heleny. Súčasťou programu bude škola tanca, hry, tvorivé dielne a vystúpenia ľudových súborov a skupín z Trnavy a okolia," uviedla za organizátorov Terézia Krupčíková.

Remeselný program nájdu návštevníci aj na Nádvorí čarovných nití a na Dvore tkania a pradenia, ktoré sú novinkou tohtoročného festivalu. V remeselných dvoroch budú prebiehať ukážky, workshopy a prednášky o tvorení čipiek, výšiviek a tkaných odevov. Večerný hudobný program sa uskutoční v mestskom amfiteátri s názvom Ako sa do hory volá, tak sa iskra ozýva.

Súčasťou festivalu bude aj nedeľná svätá omša vo folklórnom šate v Kostole sv. Jakuba, kde vystúpia domáce súbory a český foklórny súbor Jiskra. "Trojdňový program vyvrcholí vystúpením Martina Repáňa a Repáňovskej muziky v nedeľu o 18.00 h v mestskom amfiteátri a bonusom tohtoročnej Trnavskej brány bude pondelkový večer so Sľukom," doplnila Krupčíková.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.07.2022
Trnavská brána privíta folkloristov zo Slovenska i zahraničia
Medzinárodný folklórny festival Trnavská brána ponúkne od 19. do 21. augusta program na viacerých miestach v Trnave. Informovalo o tom mesto.
viac
19.08.2022
Trnavská brána bude milovníkom folklóru otvorená od piatka do nedele
Program Otvárajte sa, trnafské brány odštartuje dnes - v piatok večer - 21. ročník medzinárodného folklórneho festivalu Trnavská brána. Do nedele (21. 8.) prinesie stretnutia so slovenským folklórom v rôznych jeho podobách.
viac
25.05.2023
Cez víkend v kúpeľoch otvoria letnú sezónu
Letnú kúpeľnú sezónu v obci Smrdáky v okrese Senica otvoria v nedeľu 28. mája. Informoval o tom výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.
viac
15.06.2023
Na 46. ročníku Zamagurských folklórnych slávností sa predstaví 500 účinkujúcich
Tretí júnový víkend bude patriť 46. ročníku Zamagurských folklórnych slávností. Tie sa začnú v piatok 16. júna v Spišskej Starej Vsi a v sobotu 17. a v nedeľu 18. júna sa program presunie do kúpeľov v Červenom Kláštore.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.21 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %