Utorok 16.04.2024
Dnes má meniny 
Dana, Danica
°C
23.01.2024 01:10

V oblasti Krásny vrch budú v stredu hromadne odlovovať diviaky


Ilustračná snímka (TASR)


V oblasti Krásny vrch v Bratislave budú v stredu (24. 1.) hromadne odlovovať diviaky. Medzi 7.00 h a 14.00 h bude preto uzavretá asfaltová cesta Horáreň Krasňany - U Slivu, červená turistická trasa Tri Duby - Spariská a Krasňanský single trail.


Na sociálnej sieti o tom informovali Mestské lesy v Bratislave. Na uzáveru budú dohliadať príslušníci lesnej stráže. Zvyšok lesoparku aj asfaltové cesty v okolí budú podľa mestských lesov priechodné po celý čas bez obmedzenia. "Početnosť diviakov v Malých Karpatoch je momentálne veľmi vysoká, dôsledkom čoho je aj ich častý výskyt na sídliskách či v záhradách. Keďže v lesoparku chýba ich prirodzený predátor vlk, pri regulácii početnosti je jedinou možnosťou poľovníctvo," uviedli.         

Intenzívny odlov plánujú bratislavské mestské lesy vždy na obdobie cez pracovné dni doobeda, mimo hlavnej rekreačnej sezóny, keď sa obmedzenia dotknú čo najmenšieho počtu návštevníkov. Individuálny odlov počas roka zvýšili podľa vlastných slov najmä v oblasti nad Kramármi a Kolibou. "Veterinári zas odchytávajú problémové jedince do klietok v intraviláne mesta. V minulej poľovnej sezóne sme odlovili 500 kusov diviakov," priblížili mestské lesy.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.08.2022
Mestské lesy zvýšia odlov diviakov aj počet klietok na odchyt
Na hranici mesta a lesa na Kramároch v bratislavskom Novom Meste zvýšia Mestské lesy v Bratislave za prísnych bezpečnostných podmienok odlov diviakov. Práve tam by mohli byť odlovené problémové jedince, ktoré si už zvykli žiť v zarastených záhradách a prenikajú na sídlisko.
viac
05.11.2022
V bratislavských mestských lesoch bude v pondelok hromadný odlov diviakov
V bratislavských mestských lesoch bude v pondelok (7. 11.) medzi 08.00 a 13.00 h hromadný odlov diviakov. Uzavrú preto na nevyhnutný čas cestu od Sanatória (konečná autobusu MHD 43) po Medáreň (II.lom) a lesnú cestu od Sanatória hore na Tri Duby.
viac
19.11.2022
V Mestských lesoch v Bratislave bude v pondelok ďalší hromadný odlov diviakov
V bratislavských mestských lesoch bude v pondelok (21. 11.) medzi 8.00 a 13.00 h hromadný odlov diviakov, tentoraz v oblasti Krásny vrch. Na nevyhnutný čas preto uzavrú červenú turistickú trasu Tri Duby – Spariská a Krasňanský singletrail.
viac
02.12.2022
V mestských lesoch, v oblasti Kamzíka, budú v pondelok loviť diviaky
V bratislavských mestských lesoch, v oblasti Kamzíka, bude v pondelok (5. 12.) medzi 07.30 a 13.00 h hromadný odlov diviakov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %