Nedeľa 25.09.2022
Dnes má meniny 
Vladislav, Vladislava
°C
20.09.2022 08:25

V Novom Meste sa koncom mesiaca začne jesenné upratovanie


Ilustračná snímka.


V bratislavskom Novom Meste sa koncom mesiaca začne jesenné upratovanie. Od 22. septembra až do 3. novembra budú na viacerých lokalitách mestskej časti rozmiestnené veľkokapacitné kontajnery, do ktorých budú môcť občania vyhodiť zbytočné veci zo svojich domácností.


Kontajnery budú k dispozícii vždy od 10.00 do 17.30 h. Mestská časť o tom informuje na svojom webe.

Kontajnery sú určené na objemný odpad z domácností, ako sú koberce, starý nábytok a podobné predmety. Musia byť však rozložené na jednotlivé diely. Do kontajnerov je zakázané odkladať chladničky, mrazničky, práčky, sušičky, sporáky, televízne a rozhlasové prijímače, výpočtovú techniku, vysávače, žiarovky a žiarivky, elektromotory, nabíjačky a ďalšie elektrické a elektronické spotrebiče. Taktiež by sa mali ľudia vyhnúť vyhadzovaniu liekov, chemických látok, riedidiel, farieb, žieravín, olejov, batérií, akumulátorov, náterových látok a ropných látok.

Mestská časť upozorňuje, že ľudia by do veľkokapacitných kontajnerov nemali vyhadzovať ani stavebný odpad recyklovateľný odpad, papier, sklo a plasty, odpad nadrozmerný, nerozmontovaný na diely, auto plasty, pneumatiky, bioodpad zo záhrad alebo konáre zo stromov.

Na dodržiavanie poriadku bude dohliadať pracovník EKO-podniku verejnoprospešných služieb. Bližšie informácie o tom, kedy a kde budú kontajnery rozmiestnené, občania nájdu na stránke mestskej časti.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.05.2020
Nové Mesto opäť spustilo premávku lanovky na Kamzík
Bratislavské Nové Mesto spustilo v sobotu opäť premávku lanovej dráhy medzi Železnou studničkou a Kamzíkom. Mestská časť tak urobila po uvoľnení niektorých opatrení v súvislosti s novým koronavírusom.
viac
31.10.2020
Bratislavské Nové Mesto musí presunúť participatívne projekty na budúci rok
V bratislavskom Novom Meste sa tento rok víťazné projekty participatívneho rozpočtu realizovať nebudú. Rozhodnutím miestnych poslancov totiž vznikol nesúlad medzi dvoma uzneseniami, ktorý sa nepodarilo na októbrovom rokovaní odstrániť.
viac
28.11.2020
Materská škola na Beskydskej ulici má po štyroch rokoch bezpečné a moderné ihris
Zrenovovaný dvor škôlke v Bratislave-Starom Meste deťom slávnostne odovzdali zástupcovia mestskej časti a investora v piatok 27. novembra. Doteraz sa deti museli hrávať v parku na Račianskom mýte.
viac
26.04.2022
Premávku čiastočne vynovenej lanovky na Kamzík obnovia v máji
Čiastočne obnovená sedačková lanovka premávajúca medzi Železnou studničkou a Kamzíkom v bratislavskom Novom Meste by mala byť verejnosti opäť prístupná začiatkom mája. Otvorenie jej letnej sezóny je naplánované na 5. mája. Uviedol to Ján Borčin z miestneho úradu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %