Utorok 16.04.2024
Dnes má meniny 
Dana, Danica
°C
13.08.2019 08:25

V lokalite Pltníky poklepali základný kameň športového areálu


Podľa martinského primátora Jána Danka ide za ostatné roky o najvýznamnejšiu akciu, ktorá sa v meste začína. Na snímke sprava martinský primátor Ján Danko, podpredseda Stredoslovenského futbalového zväzu Igor Krško a Gregory Delton z vedenia MŠK Fomat. EASYFOTO TASR - Miroslava Mlynárová


Poklepaním základného kameňa sa v pondelok oficiálne začala výstavba nového športového areálu v martinskej lokalite Pltníky. V prvej etape tu vyrastie moderné futbalové ihrisko s umelou trávou, tribúny, zázemie i parkovisko.


Podľa martinského primátora Jána Danka je to za ostatné roky najvýznamnejšia akcia, ktorá sa v meste začína.       

Prvá etapa výstavby bude stáť zhruba 1,6 milióna eur, z čoho pol miliónom eur prispeje Slovenský futbalový zväz (SFZ). „Futbalové ihrisko musí byť do konca roka odovzdané a skolaudované. Tých 500.000 eur, ktoré nám futbalový zväz ponúka, by sme inak nedostali. Ďalšie časti, ako je tribúna, parkovisko, šatne a zázemie by mali byť dokončené do roka,“ priblížil Danko.       

Martinský primátor verí, že sa začína nová éra miesta, ktoré bude určené nielen pre futbal. Pokiaľ sa samospráve podarí získať finančné prostriedky, ktoré sú elokované cez ministerstvo školstva, v areáli by mala pribudnúť aj multifunkčná športová hala. Vznikol by tak priestor aj pre ďalšie športy, ako je hádzaná, basketbal či volejbal. „Pripravený projekt je zhruba za 3,6 milióna eur, no verím, že to bude o niečo lacnejšie. Zatiaľ je to len hrubý nástrel,“ povedal Danko.       

Podľa podpredsedu Stredoslovenského futbalového zväzu Igora Krška robí MŠK Fomat Martin už niekoľko rokov veľmi dobrú prácu s mládežou a pokiaľ nemajú svoje ihrisko, je to problém. „Základom pre futbal a fungovanie klubov je infraštruktúra. Preto toto ihrisko, ktoré tu začali budovať ako začiatok budúcej etapy, znamená pre Martin - a hlavne pre mládež - veľmi veľa. Konečne budú mať dôstojný stánok na trénovanie a svoj rozvoj,“ skonštatoval.       

Ihrisko bude podľa Gregoryho Deltona z vedenia MŠK Fomat odovzdané do konca októbra. „Uľahčí nám to celý tréningový proces. Máme viac ako 380 detí, pre ktoré je dôležité, aby boli tu, v meste. Momentálne trénujeme v okolí Martina - v Sučanoch, na Bystričke, Sklabini či Žabokrekoch. Nie je to jednoduché, 80 percent detí je z mesta Martin, preto je aj pre nich lepšie mať stabilnú tréningovú plochu,“ priblížil Delton. Doplnil, že nové tréningové ihrisko priláka k športu viac detí. Ako súčasť areálu má vzniknúť aj pumptrack či spojenie s cyklotrasou Martin - Vrútky.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.02.2019
O členstvo v komisiách primátora prejavilo záujem 190 ľudí
Záujem o členstvo v komisiách primátora mesta Martin Jána Danka prejavilo záujem 190 ľudí. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová.
viac
04.03.2020
Na Pltníkoch vyrastie nový skatepark
Rozvoj všešportového areálu v lokalite Pltníky v Martine úspešne pokračuje. V roku 2020 by k futbalovej tréningovej ploche a pumptrack dráhe mal pribudnúť aj nový skatepark.
viac
23.12.2022
Prvú etapu rozsiahleho športového parku chcú začať stavať v roku 2023
Mesto Galanta víta projekt výstavby rozsiahleho Sport Parku International, ktorý plánuje v extraviláne realizovať v troch etapách súkromný investor.
viac
25.05.2023
Primátor bude pokračovať v stretnutiach s obyvateľmi v mestských častiach
Dni primátora s martinskými mestskými časťami budú pokračovať aj v tomto volebnom období. Informoval o tom primátor Martina Ján Danko.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %