Štvrtok 23.01.2020
Dnes má meniny 
Miloš
°C
15.02.2016 09:15

V Kapušanoch má človek a ľudskosť prvé miesto


Staré zvyklosti sú v Kapušanoch stále živé. (Foto: archív)


Otvorenie denného stacionára, návšteva z poľskej gminy Czorsztyn, reprezentačný ples, Cena starostu obce – týmito podujatiami sa začal ďalší rok v spoločenskom živote obce Kapušany, ktorá v národnej súťaži Dedina roka 2015 a v relácii NAJ dedinka Slovenska získala 3. miesto.


Pondelok 11. januára bol dňom, ktorý sa zapíše do novodobej histórie našej obce. Tento deň, ktorý podľa slov A. Gmitterovej (štatutárnej zástupkyne prevádzkovateľa) bol prechodom z hmotnej prípravy do vytvorenia živého spoločenstva klientov a pracovníkov – duše denného stacionára. Mnohí sa v spomienkach vrátili späť, keď do tejto budovy z roku 1890 chodili ešte ich rodičia do školy, neskôr sem súčasní klienti vodili deti a vnúčatá do materskej školy a teraz do vynovených priestorov chodievajú oni.

Posledný januárový víkend patril rozlúčke s fašiangami. V sobotu sme mali možnosť vidieť, ako to vyzeralo na tradičnej zabíjačke, deti mali názornú hodinu biológie a my starší sme pospomínali, ako to vyzeralo kedysi, keď sa pri tejto práci zišla širšia rodina, ako boli rozdelené úlohy a ako bolo veselo. Veselo nám bolo pri speve a tanci FS Kapušančan a smutno, keď sme basu „pochovali“ na čas nadchádzajúceho pôstu v podaní členov skupiny Geriatria.

Čítajte v Obecných novinách 5-6/2016 na str. 21.

Autor: (Mária Majirská - OÚ Kapušany)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.01.2020
V Oravskej Polhore postavia Európske centrum gajdošskej kultúry
Tradičná gajdošská kultúra bude mať reprezentatívne priestory v najsevernejšej obci Slovenska – Oravskej Polhore.
viac
18.01.2020
CINEAMA 2020
Krajské kultúrne stredisko v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pozýva na regionálne kolo postupovej súťaže a prehliadky amatérskej filmovej tvorby Cineama 2020.
viac
18.01.2020
Voliči by si mali skontrolovať platnosť občianskeho preukazu
V súvislosti s nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami je potrebné si skontrolovať platnosť občianskeho preukazu. Voliť sa dá len s platným občianskym preukazom. Ministerstvo vnútra (MV) SR pripomína, že preukázať svoju totožnosť prostredníctvom cestovného pasu nie je možné.
viac
18.01.2020
Z kusov ľadu vzniknú na Hrebienku umelecké diela
Umelci z niekoľkých krajín sveta budú počas blížiaceho sa víkendu 18. a 19. januára vo Vysokých Tatrách opäť vytvárať z ľadu majstrovské diela. Na Hrebienku totiž štartuje už 8. ročník tradičného podujatia Tatry Ice Master.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.42 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.74 %