Utorok 10.12.2019
Dnes má meniny 
Radúz
°C
15.02.2016 09:15

V Kapušanoch má človek a ľudskosť prvé miesto


Staré zvyklosti sú v Kapušanoch stále živé. (Foto: archív)


Otvorenie denného stacionára, návšteva z poľskej gminy Czorsztyn, reprezentačný ples, Cena starostu obce – týmito podujatiami sa začal ďalší rok v spoločenskom živote obce Kapušany, ktorá v národnej súťaži Dedina roka 2015 a v relácii NAJ dedinka Slovenska získala 3. miesto.


Pondelok 11. januára bol dňom, ktorý sa zapíše do novodobej histórie našej obce. Tento deň, ktorý podľa slov A. Gmitterovej (štatutárnej zástupkyne prevádzkovateľa) bol prechodom z hmotnej prípravy do vytvorenia živého spoločenstva klientov a pracovníkov – duše denného stacionára. Mnohí sa v spomienkach vrátili späť, keď do tejto budovy z roku 1890 chodili ešte ich rodičia do školy, neskôr sem súčasní klienti vodili deti a vnúčatá do materskej školy a teraz do vynovených priestorov chodievajú oni.

Posledný januárový víkend patril rozlúčke s fašiangami. V sobotu sme mali možnosť vidieť, ako to vyzeralo na tradičnej zabíjačke, deti mali názornú hodinu biológie a my starší sme pospomínali, ako to vyzeralo kedysi, keď sa pri tejto práci zišla širšia rodina, ako boli rozdelené úlohy a ako bolo veselo. Veselo nám bolo pri speve a tanci FS Kapušančan a smutno, keď sme basu „pochovali“ na čas nadchádzajúceho pôstu v podaní členov skupiny Geriatria.

Čítajte v Obecných novinách 5-6/2016 na str. 21.

Autor: (Mária Majirská - OÚ Kapušany)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.12.2019
Dobrý trh v Starej tržnici a v okolitých uličkách ponúkne bohatý program
Objavovanie susedstva, vianočná atmosféra, vynikajúce jedlo a kvalitný tovar, ale aj dôležité témy klimatickej zmeny na vás čakajú na decembrovom Dobrom trhu. Koná v nedeľu 15. decembra v Starej tržnici a okolí.
viac
06.12.2019
Duálne vzdelávanie má budúcnosť
Výber strednej školy je opäť aktuálnou otázkou nielen pre žiakov 9. ročníkov, ale aj pre ich rodičov. Pri tomto rozhodovaní treba prihliadať nielen na študijné výsledky, ale spojiť výber školy s budúcim povolaním, zohľadniť osobnostné predpoklady a schopnosti žiaka.
viac
04.12.2019
Predvianočnú ponuku podujatí na námestí doplní i vianočný blší trh
Predvianočnú ponuku podujatí na námestí doplní i vianočný blší trh vianočný blší trh. Stánky so zberateľským sortimentom či ručnou výrobou tam bude môcť verejnosť navštíviť 7. decembra od 9.00 h do 13.00 h, informovala Paulína Kotláriková z Kultúrneho a spoločenského strediska v Prievidzi.
viac
04.12.2019
Nové Mesto pomôže vianočným príspevkom takmer 200 obyvateľom
Bratislavské Nové Mesto aj tento rok aspoň čiastočne spríjemní blížiace sa vianočné sviatky tým svojim obyvateľom, ktorí sa ocitli v hmotnej núdzi. Takmer dvom stovkám vyplatí mestská časť jednorazový vianočný príspevok.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %