Nedeľa 17.10.2021
Dnes má meniny 
Hedviga
°C
18.09.2021 07:05

V Dúbravke sa uskutoční štvrtá Spomienka na Deža


Iluustračný výrez plagátu


V bratislavskej Dúbravke sa v sobotu (18. 9.) uskutoční štvrtý ročník Spomienky na Deža, multižánrové podujatie venované Dežovi Ursinymu. "V parku na Fedákovej ulici sa program začína o 14.00 h a potrvá až do 22.00 h," informuje mestská časť na webe.


Úvod bude patriť pesničkám z muzikálu Neberte nám princeznú, neskôr bude znieť hudobný odkaz Deža Ursinyho v podaní rôznych hudobníkov a umelcov.

"K sprievodným podujatiam patrí výstava a tvorba malých-veľkých umelcov zo Základnej školy Pri kríži, tento rok na tému Neberte nám princeznú, či tvorivé zapojenie sa klientov centra sociálnych služieb Karola Matulaya. Akciu bude sprevádzať aj čítačka textov Deža Ursinyho a Ivana Štrpku," doplnila hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinátová.       

Dežo Ursiny žil v bratislavskej Dúbravke na Fedákovej ulici od roku 1976 až do konca svojho života v roku 1995.       

Od roku 2018 stojí v blízkosti jeho bydliska pamätník Listovanie, v tom istom roku sa premiérovo uskutočnila aj komunitná hudobno-umelecká akcia Spomienka na Deža, otvorená pre všetkých.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.07.2016
V Bratislave dnes odštartovali verejné podujatia bohaté na inovácie
V súvislosti s blížiacim sa 7. európskym samitom regiónov a miest 8. – 9. júla v rámci predsedníctva SR v Rade EÚ, si hlavné mesto pre svojich občanov aj návštevníkov pripravilo bohatý kultúrno-spoločenský program v Starej tržnici pod názvom Bratislava uvádza POHYB. INOVÁCIE. SPOJENIA..
viac
15.07.2016
Devín bude v sobotu ríbezľový
Na sobotňajšom podujatí sa bude prezentovať samotná ríbezľa ako aj rôzne výrobky z tohto ovocia.
viac
22.09.2016
Hodové slávnosti v bratislavskom regióne sú naďalej v plnom prúde
Druhá polovica mesiaca september so sebou prinesie čas hodov a vinobraní na každom kroku. Dobroty budú môcť návštevníci ochutnať tento víkend na Modranskom vinobraní a Dúbravských či Ružinovských hodoch, na ktorých nebude chýbať tradičný Farm Fest.
viac
19.08.2021
Tradíciu Karloveských hodov sa možno čiastočne podarí obnoviť
Tradícia Karloveských hodov v Bratislave by sa mohla čiastočne obnoviť, podmienkou však podľa mestskej časti je, že sa epidemiologická situácia dramaticky nezmení. V takom prípade by sa jeden veľký hodový víkend rozdelil počas septembra na päť menších až po hodový víkend začiatkom októbra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.71 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.52 %