Nedeľa 03.03.2024
Dnes má meniny 
Bohumil, Bohumila
°C
31.10.2023 05:25

V Dubnici energeticky zhodnotia kahance z cintorínov so zvyškami vosku


Ilustračná snímka (TASR)


Pri mestských cintorínoch v Dubnici nad Váhom pribudli na jeseň žlto-oranžové odpadové nádoby. Určené sú na plastové kahance obsahujúce zvyšky vosku. Informovala o tom dubnická viceprimátorka Andrea Blajsková.


"Snažíme sa byť zelenou samosprávou, chceme vytvárať obyvateľom podmienky na to, aby sami pomáhali životnému prostrediu. Aj keď možno niekto mávne rukou, že jeden zhodnotený plastový kahanec svet z klimatickej krízy nevytrhne, opak je pravdou. Každý by mal začať od seba," priblížila viceprimátorka.         

Nové nádoby zostanú pri mestských cintorínoch počas celého roka. Za normálnych okolností by sviečky so zvyškami vosku skončili na skládke odpadu, využitím nových odpadových nádob sa energeticky zhodnotia.

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.12.2016
Národný cintorín zasiahla veterná smršť, poškodených je do 60 hrobov
Národný cintorín v Martine zasiahla v noci zo štvrtka (1.12.) na piatok (2.12.) veterná smršť, ktorá vyvrátila niekoľko stromov a tie poškodili od 30 do 60 hrobov. TASR o tom informoval primátor Martina Andrej Hrnčiar.
viac
26.02.2018
Radnica v Poprade plánuje vykúpiť pozemky na tisícku hrobových miest
Mesto Poprad plánuje v tomto roku vykúpiť pozemky o výmere cca 5000 metrov štvorcových na rozšírenie cintorínov v jednotlivých častiach.
viac
02.09.2018
Pozdrav „Zdar Boh“ sa potichu vznášal na handlovskom cintoríne
Obete banských nešťastí si každoročne začiatkom septembra pripomína nielen mesto Handlová, ale i celý región hornej Nitry.
viac
05.01.2024
Dubnica je ekologická, vianočné stromčeky neskončia na skládke
Mesto Dubnica nad Váhom dáva aj tentokrát do pozornosti bezplatný zber živých vianočných stromčekov, ktoré majú svoju prioritnú úlohu za sebou. Ich púť však nekončí – poputujú na biologické zhodnotenie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %