Streda 30.11.2022
Dnes má meniny 
Ondrej, Andrej
°C
19.11.2022 12:55

V Detve skolaudovali štvrtú nájomnú bytovku v časti Dolinky, má 42 bytov


Ilustračná snímka: mesto Detva


 V Detve ukončili výstavbu ďalšej, v poradí už štvrtej bytovky v časti Dolinky. Kolaudačné rozhodnutie pre objekt so 42 nájomnými bytmi nadobudlo právoplatnosť 12. novembra.


Náklady na stavbu dosiahli 2,45 milióna eur vrátane prác na technickej vybavenosti, nových cestách, parkovacích plochách, verejnom osvetlení, sieťových prípojkách a projektovej dokumentácii.

Ako mesto informuje na svojej stránke, výstavbu bytovky financovala samospráva z príspevku zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB), dotácie na obstaranie nájomných bytov, ktorú získala od Ministerstva dopravy a výstavby SR, a z vlastného rozpočtu.         

"Som rád, že sa nám podarilo vybudovať nové nájomné byty, ktoré budú slúžiť najmä mladým rodinám," zhodnotil ukončenie výstavby primátor mesta Ján Šufliarský. Podľa neho je takáto pomoc v súčasnej dobe ešte dôležitejšia, pretože byty na realitnom trhu sú drahé a nie každý si môže dovoliť hypotéku na ich kúpu.       

V bytovke je desať jednoizbových bytov, 17 dvojizbových a 15 trojizbových. V utorok (15. 11.) už zasadala komisia sociálna, bytová a marginalizovaných komunít pri Mestskom zastupiteľstve v Detve a vybrala nových nájomníkov. Žiadatelia museli spĺňať podmienky stanovené zákonom o dotáciách na rozvoj bývania a o sociálnom bývaní a súvisiacich predpisov.       

Na získanie nájomného bytu v novej bytovke musel mať žiadateľ dovŕšený vek 18 rokov a v Detve buď trvalý pobyt, alebo zamestnanie. "Okrem toho žiadatelia nesmú byť vlastníkmi, nájomcami, spoločnými nájomcami iného bytu či rodinného domu a ku dňu podania žiadosti museli mať uhradené záväzky voči mestu," pripomína mesto.      

 V súčasnosti tak mesto spravuje už 403 nájomných bytov. V časti Dolinky je ich v troch bytových domoch celkom 130, veľká časť nájomných bytov je aj v zástavbe na Štúrovej ulici.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.09.2016
V Považskej Bystrici pribudne 86 nájomných bytov vyššej a strednej kategórie
V Považskej Bystrici sa po niekoľkoročnej stagnácii opäť rozbieha výstavba nájomných bytov. Po bytovom dome na sídlisku SNP pri športovej hale začali s výstavbou bytových domov ďalšie dve súkromné spoločnosti.
viac
08.02.2020
V Modrom Kameni pribudlo ďalších deväť nájomných bytov
Ďalších deväť nájomných bytov pribudlo koncom uplynulého roku v Modrom Kameni, v časti Majer. Mesto tak už disponuje celkom 59 nájomnými bytmi. Všetky boli postavené za uplynulých osem rokov.
viac
10.02.2020
Do konca februára pridelia 30 nových nájomných bytov
Po ukončení prestavby ubytovne na bytový dom na Ulici Šoltésovej v Martine pribudne do konca februára 30 nových nájomných bytov. Záujemcovia o pridelenie bytu môžu žiadosti podávať mestskej organizácii Matra, n. o.
viac
14.08.2020
Obec Lehnice odovzdá 19 nových nájomných bytov
Obec Lehnice odovzdá už čoskoro 19 nových nájomných bytov ich obyvateľom. V priebehu dvoch desaťročí zaobstarala dovedna už deväť bytových domov pre nájomné bývanie, v nich bolo doteraz 140 bytových jednotiek.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %