Streda 08.02.2023
Dnes má meniny 
Zoja
°C
19.01.2023 11:40

V Cerove postavia nájomnú bytovku s 18 bytmi,bývať v nej chcú aj ľudia z Krupiny


Ilustračná snímka.


Nájomnú bytovku s 18 bytmi plánuje zrealizovať obec Cerovo v okrese Krupina. Budovu v náklade zhruba 1,9 milióna eur chcú postaviť prostredníctvom externého zhotoviteľa, pri čom financovať by sa mala s pomocou úveru od Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB).


"Registrujeme až 36 žiadostí o takúto formu bývania. Asi polovicu žiadateľov tvoria ľudia, ktorí nepochádzajú z našej obce a sú napríklad aj z Krupiny, kde sú náklady na bývanie v nájomných bytoch ešte vyššie, ako predpokladáme u nás," uviedla starostka Margita Boďová.

Bytovka by mala vyrásť na obecných pozemkoch za školou, starostka predpokladá, že ak pôjde všetko podľa plánu, stavať by sa malo už na jar.

Okrem toho chcú v obci tento rok spracovať aj projekt pre Plán obnovy na energetickú obnovu miestnej základnej školy s materskou školou. "Je to aj preto, že rekonštrukciu tohto veľkého objektu nám pre malý počet žiakov v škole nemôže ministerstvo školstva podporiť," priblížila starostka. Náklady na obnovu predpokladá na úrovni jedného milióna eur.

Cerovo má aktuálne 564 obyvateľov, z čoho asi pätinu tvorí rómska komunita. Základnú školu s materskou školou postavili pred 50 rokmi, dnes ju navštevuje dohromady 71 detí a žiakov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.01.2019
V obci odovzdajú v marci tretiu nájomnú bytovku, je na ňu až 150 žiadostí
V Kriváni v okrese Detva odovzdajú v marci ľuďom už tretiu nájomnú bytovku. O 16 trojizbových bytov má záujem až 150 ľudí, ktorých ako žiadateľov o túto formu bývania registruje obec.
viac
13.07.2019
Vo Hviezdoslavove stavajú materskú školu zatiaľ pre 111 škôlkarov
Obec Hviezdoslavov (Dunajskostredský okres) pokračuje s výstavbou materskej školy (MŠ), na ktorú získala dotáciu vo výške 558 885 eur, z čoho spoluúčasť obce je päť percent. Navštevovať by ju malo od septembra 111 škôlkarov. Ide o prístavbu kontajnerovej MŠ k základnej škole.
viac
27.09.2022
Obec má nový vodovod, prostriedky na obnovu školy však zatiaľ nemá
V Utekáči v okrese Poltár vymenili staré vodovodné potrubie za nové. Investícia, ktorá sa realizovala od apríla 2021, stála 432 864 eur. Informoval o tom starosta Miroslav Barutiak.
viac
15.11.2022
K obnove škôlky pomohli nórske granty, deti sa do nej vrátia v decembri
Breznianska samospráva finišuje s poslednými úpravami na obnove materskej školy (MŠ) na Ulici Boženy Němcovej. Na renováciu, zameranú najmä na zvýšenie energetickej účinnosti budovy, získala finančné zdroje z nórskych grantov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.56 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.03 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.41 %