Sobota 19.09.2020
Dnes má meniny 
Konštantín
°C
31.01.2019 11:16

Uzávierky k D4R7 a Mlynských nív sa dotknú viacerých obcí pri Bratislave


Snímka zo stretnutia primátora Bratislavy so starostami okolitých obcí. Zdroj: (hmb).


Primátor Bratislavy Matúš Vallo sa 29. januára stretol so starostami okolitých obcí, ktorých obyvatelia cestujúci do Bratislavy najviac pocítia dopravné uzávierky súvisiace s výstavbou diaľničného obchvatu D4R7 a výstavby autobusovej stanice Mlynské nivy.


Cieľom stretnutia bolo ozrejmiť opatrenia hlavného mesta a nájsť spoločné riešenia aj pre okolité obce, ktoré im pomôžu dostať sa rýchlejšie a pohodlnejšie do Bratislavy.

Stretnutia sa zúčastnili starostky a starostovia viacerých obcí, hlavne zo seneckého okresu. Primátor ich informoval o uzávierkach, ktoré v meste od 15. februára nastanú v súvislosti s výstavbou D4R7 a výstavou Mlynských nív.

Najzásadnejšou zmenou pre MHD v čase dopravných obmedzení budú bus pruhy na Gagarinovej ulici smerom do aj von z mesta a obchádzková trasa ulice Mlynské Nivy, ktorá bude smerovaná po Páričkovej ulici v obidvoch smeroch. Vďaka tomu sa MHD v tomto čase stane najrýchlejším spôsobom prepravy vo všetkých kritických úsekoch v meste. Podobné opatrenia zároveň treba zabezpečiť aj v okolitých obciach, aby sa redukovalo zdržanie najmä verejnej dopravy ešte pred vjazdom do mesta. Zápchy totiž nezačínajú v Podunajských Biskupiciach, ale dlho pred nimi. Zmeniť návyky a viac využívať autobusy prímestskej dopravy alebo vlaky je nielen výzvou pre dochádzajúcich do Bratislavy, ale aj pre štát, aby s organizáciou prímestskej autobusovej a vlakovej dopravy týmto obciam a vo výsledku aj Bratislave pomohol. Ľudia sú ochotní verejnú dopravu využívať viac, bohužial bez jej priority aj mimo Bratislavy a bez výrazného posilnenia spojov, sa veľký pokrok čakať nedá.

Okrem toho starostovia navrhli ako možné opatrenia vytvorenie konkrétnych záchytných parkovísk či vytvorenie cyklotrás, ktoré by odbremenili osobnú či verejnú dopravu smerujúcu do Bratislavy.

„Dnešné stretnutie prinieslo niekoľko dobrých návrhov a riešení, ktoré by mohli okolitým obciam pomôcť s prístupom do hlavného mesta, a to najmä po 15. februári, kedy bude veľký nápor na dopravu v meste. Som rád, že so starostami máme rovnaký názor a že ho budeme aj ďalej spolu prezentovať aj riešiť. “ povedal primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Autor: (hmb)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.04.2016
Mestá dostanú možnosť vyhlásiť na svojom území nízkoemisné zóny
Slovenské obce a mestá budú mať možnosť zlepšiť kvalitu ovzdušia na svojom území vytvorením takzvaných nízkoemisných zón.
viac
04.10.2017
Biela noc aj tento rok v regióne
Aj tento rok ozvláštnia ulice Bratislavy, ale aj budovy, nádvoria, parky, stanice, mosty, nábrežia, plavárne, parkoviská ako aj ďalšie zaujímavé a menej známe priestory rôzne svetelné konštelácie, ktoré prinesie už tento víkend vizuálny festival súčasného umenia Biela noc 2017.
viac
14.12.2017
Cestovné poriadky MHD v Košiciach súčasťou Máp Google
Dopravný podnik mesta Košice v spolupráci so spoločnosťou Google spustili v Košiciach funkciu Verejná doprava na Mapách Google. Odteraz si obyvatelia a návštevníci môžu vyhľadať najvhodnejšie spojenie prostredníctvom mestskej hromadnej dopravy priamo v mobilných zariadeniach či cez počítač.
viac
20.07.2020
Pre rekonštrukciu Palisád pozmení DPB trasy niektorých liniek
Pre rekonštrukciu komunikácie Palisády čakajú od pondelka (20. 7.) cestujúcich bratislavskou MHD zmeny. Týkať sa budú liniek 203, 207, 208, 147 a N47. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava (DPB) na webovej stránke i sociálnej sieti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.91 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.33 %