Utorok 18.06.2024
Dnes má meniny 
Vratislav
°C
13.08.2018 06:25

Turistický vláčik bude voziť ľudí aj k Zoborskému kláštoru


Ilustračná snímka, zdroj: nitralive.sk


Nitriansky turistický vláčik bude v septembri voziť pasažierov po novej trase. Mestskí poslanci odsúhlasili zmenu v jeho cestovnom poriadku, v rámci ktorej bude premávať aj k Zoborskému kláštoru.


S iniciatívou prišiel prevádzkovateľ vláčika, ktorým je spoločnosť Arriva Nitra. Podľa jej návrhu sa do cestovného poriadku zapojí nový, takzvaný veľký 12-kilometrový okruh. V rámci neho bude vláčik voziť turistov od Svätoplukovho námestia k Zoborskému kláštoru, odkiaľ pôjde do Mestského parku na Sihoti a späť na námestie.

Prevádzkovateľ vláčika od tohto kroku očakáva spojenie turisticky atraktívneho Zobora s centrom mesta, a tým aj zvýšenie počtu prepravených pasažierov. „Tento návrh vzišiel z reálneho života a fungovania turistického vláčika. Ten v súčasnosti obsluhuje územie, ktoré mu mestské zastupiteľstvo schválilo. Vzhľadom na to, že v priebehu roka došlo k ukončeniu rekonštrukcie Zoborského kláštora, otvorila sa nám nová lokalita, ktorá je turisticky zaujímavá, a radi by sme vláčik poslali aj tam,“ uviedol vedúci odboru komunálnych činností a životného prostredia na mestskom úrade Pavol Jakubčin. Ako pripomenul, nový cestovný poriadok bude zatiaľ platiť mesiac v rámci skúšobnej lehoty.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.05.2018
Turistický vláčik začne premávať v Nitre od začiatku júna
Od začiatku júna začne v Nitre premávať turistický vláčik. Turistov bude voziť po okruhu Svätoplukovo nám., pešia zóna, Palárikova ulica, Hodálova ulica, Parkové nábrežie, Mestský park Sihoť, Župné námestie, Nitriansky hrad a späť cez Župné námestie, Farskú a Kupeckú ulicu na Svätoplukove námestie.
viac
25.12.2018
Turistický vláčik by mal v meste premávať celoročne, nielen sezónne
Spoločnosť Arriva plánuje prevádzkovať turistický vláčik v Nitre celoročne. Vláčik premáva v meste pod Zoborom už niekoľko rokov sezónne od konca mája do konca októbra. Arriva ho začala prevádzkovať v júni tohto roka, keď nahradila pôvodného prevádzkovateľa.
viac
31.05.2019
Turistický vláčik v Nitre odvezie na MDD deti zadarmo
Turistický vláčik v Nitre bude počas víkendu 1. a 2. júna voziť cestujúcich do 18 rokov zadarmo. Spolu s Medzinárodným dňom detí tak oslávi aj svoje prvé narodeniny.
viac
03.05.2023
Sezóna turistického vláčika sa začala o mesiac skôr, pribudli dve trasy
Od začiatku mája začal v Nitre jazdiť turistický vláčik. Jeho sezóna potrvá do konca letných prázdnin.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %