Utorok 09.08.2022
Dnes má meniny 
Ľubomíra
°C
05.08.2022 02:25

TTSK začal s výstavbou internátu Obchodnej akadémie vo Veľkom Mederi


Poklepanie základného stavebného kameňa internátu vo Veľkom Mederi. Snímka zdroj: (TTSK).


V areáli Obchodnej akadémie (OA) vo Veľkom Mederi pri Dunajskej Strede začal Trnavský samosprávny kraj (TTSK) s výstavbou nového moderného internátu.


Základný kameň poklopali zástupcovia zriaďovateľa, mesta i riaditeľka školy. Na realizáciu stavby vyčlenilo krajské zastupiteľstvo z rozpočtu 884 000 eur.

"Nový moderný internát do deviatich mesiacov nahradí pôvodné ubytovacie zariadenie," informoval predseda TTSK Jozef Viskupič. Študenti i pedagógovia budú na dvoch podlažiach ubytovaní v dvojlôžkových izbách alebo v bunkách pre štyri osoby s hygienickým a potrebným spoločenským zázemím. Aktuálne sa začali búracie práce pôvodného ubytovacieho zariadenia, ktoré už dlhodobo nezodpovedalo požiadavkám doby.

Nový objekt bude podlahovo vykurovaný, zdrojom tepla bude tepelné čerpadlo. Desať solárnych panelov osadených na streche objektu bude primárne zabezpečovať ohrev vody.

Podpredseda TTSK József Berényi verí, že kvalitné ubytovanie napomôže škole získavať ďalších záujemcov o štúdium. "Na OA vo Veľkom Mederi študujú nielen miestni žiaci alebo zo širšieho okolia, ale aj z okresov Nové Zámky i Levice a prichádzajú aj zo vzdialenejších kútov, pretože dvojjazyčných škôl tohto zamerania nie je na Slovensku veľa," konštatoval. Internát je podľa jeho slov potrebný a dôležitý, aby túto úlohu mohla škola plniť.

Ubytovacie zariadenie pri OA doteraz pozostávalo z dvoch objektov vytvorených z unimobuniek. Boli považované za prechodné riešenie na sedem rokov, slúžili štyri desiatky rokov. Podľa riaditeľky školy Alžbety Horváthovej sa OA snažila aj napriek tomu vytvárať dôstojné podmienky. "Cieľom našej OA a dozaista aj TTSK ako jej zriaďovateľa je rozvoj v oblasti vzdelávania, k čomu táto výrazná investícia rozhodne prispeje," konštatovala riaditeľka.

Stredná ekonomická škola s triedami s vyučovacím jazykom slovenským i maďarským vo Veľkom Mederi existuje od školského roku 1978/1979. Od školského roku 1990/1991 funguje pod terajším názvom. Ponúka štúdium OA s vyučovacím jazykom slovenským aj maďarským, vzdelávanie v odbore obchodné a informačné služby. Súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu sú aj mimoškolské aktivity, starostlivosť o talentovaných žiakov, environmentálne, športové či kultúrne aktivity.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.07.2018
Mesto chce vybudovať CIZS v budove polikliniky
Mesto Veľký Meder chce vybudovať centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS) v budove polikliniky na Poľovníckej ulici. Reaguje tak na výzvu Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR na predkladanie projektových zámerov v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu.
viac
14.04.2020
Mesto Holíč začalo s výstavbou cyklotrasy do obce Kopčany
Mesto Holíč začalo so stavebnými prácami na výstavbe cyklotrasy Holíč – Kopčany. Jej účelom je prepojenie Holíčskeho zámku s Kostolom sv. Margity Antiochijskej a následné napojenie na lávku cez rieku Moravu pri Kopčanoch do moravskej obce Mikulčice. Informovalo o tom mesto Holíč.
viac
01.02.2021
Budovu bývalého mlyna chce radnica zmeniť na multifunkčný priestor
Viac ako dvadsať rokov nevyužívanú budovu niekdajšieho mlyna chce mesto Veľký Šariš zmeniť na multifunkčný priestor. Objekt so šiestimi podlažiami, každé s rozlohou približne 900 štvorcových metrov, radnica kúpila koncom minulého roka za 150 000 eur.
viac
23.12.2021
Štartuje výstavba diaľničného privádzača z Kysuckého Nového Mesta
Národná diaľničná spoločnosť v stredu pristúpila k podpisu zmluvy na výstavbu diaľničného privádzača z Kysuckého Nového Mesta na diaľnicu D3.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.10 %