Piatok 29.05.2020
Dnes má meniny 
Vilma
°C
10.02.2016 09:00

Trenčín znižuje byrokraciu pre predajcov na jarmokoch. Pomôže im webstránka


Prihlásiť sa na jarmoky v Trenčíne bude tento rok jednoduchšie. (Foto: visittrencin.sk)


Zjednodušiť život remeselníkom, farmárom a iným predajcom na príležitostných jarmokoch v Trenčíne má nová internetová stránka Jarmoky v Trenčíne. Cieľom je obmedziť opakované zasielanie potvrdení, dokladov a certifikátov, ktoré od predajcov a mesta vyžadujú rôzne inštitúcie.


Ako TASR informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, stránka je navrhnutá ako klientska zóna. Záujemca o predaj sa v nej bude môcť zaregistrovať, čím si zriadi svoje konto ochránené heslom. Do neho vloží naskenované všetky potrebné dokumenty, ktoré sa tu budú uchovávať. Pri prihlasovaní si už len vyberie konkrétny jarmok, vyplní prihlášku a systém si automaticky vytiahne z jeho konta všetky dokumenty a priradí ich k jeho prihláške.

„Pri výbere predajcov bude kladený dôraz na to, aby bol ponúkaný sortiment čo najviac autorský, originálny a pôsobivo remeselne spracovaný. V prípade farmárskych jarmokov mesto hľadá prvovýrobcov – priamych pestovateľov, farmárov a chovateľov, prípadne prvých spracovateľov surovín,“ zdôraznila Ságová.

Ako dodala, Jarmoky v Trenčíne majú stránku www.jarmoky.trencin.sk. Predajcovia tu nájdu informácie o termínoch jarmokov v centre mesta, ktoré sa budú konať počas roka 2016, o cenách a podmienkach prihlásenia. Aktuálne sú už zverejnené prihlášky na dva jarmoky - Veľkonočný remeselný jarmok (18. a 19. 3.) a Trenčiansky majáles – Farmársky jarmok (1. 5.). Postupne pribudnú ďalšie.

„Mesto Trenčín organizuje počas roka na Mierovom námestí desať jarmokov - Veľkonočný remeselný jarmok, Majáles – Farmársky jarmok, Deň detí (28. 5.), Farmárske jarmoky (vždy v prvú sobotu v mesiaci od júna do októbra), jarmok počas festivalu Pri Trenčianskej bráne (9. – 11. 9.), Čaro Vianoc pod hradom – Vianočné remeselné trhy (5. – 23. 12. 2016),“ uzavrela trenčianska hovorkyňa.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.05.2020
Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2021 – zisťovanie pre elektronické sčítanie
Pilotné zisťovanie k elektronickému sčítaniu domov a bytov projektu SODB 2021 prebiehalo od 27. apríla do 30. apríla 2020. Cieľom bolo otestovať proces elektronického sčítania domov a bytov (ďalej len „ESDB“) pre rok 2021.
viac
23.05.2020
Modernizovaný systém verejného obstarávania
Predseda Úradu pre verejné obstarávanie Miroslav Hlivák informoval ZMOS o výsledkoch nasadenia modernizovaného systém elektronického verejného obstarávania na ÚVO a možnostiach jeho využitia.
viac
22.05.2020
Odpad z nelegálnej skládky v Ivanke pri Dunaji znečistil podzemné vody
Odpad z nelegálnej skládky v Ivanke pri Dunaji v okrese Senec v katastrálnom území časti Farná znečistil podzemné vody. Vo štvrtok o tom informoval minister vnútra Roman Mikulec s ministrom životného prostredia Jánom Budajom.
viac
22.05.2020
SLK pripravila model na diferencované odmeňovanie lekárov počas pandémie
Slovenská lekárska komora (SLK) pripravila návrh na diferencované odmeňovanie pre tých lekárov, ktorí nezatvorili svoje ambulancie počas pandémie nového koronavírusu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %