Nedeľa 07.03.2021
Dnes má meniny 
Tomáš
°C
19.02.2021 01:30

Tornaľa plánuje zrekonštruovať Hlavné námestie


Na snímke z 2. februára 2021 je severná časť Hlavného námestia v Tornali v Revúckom okrese, ktorú chce samospráva tohto roku zrekonštruovať. Snímka zdroj: (tasr).


Rekonštrukcia Hlavného námestia je jeden z hlavných investičných zámerov, ktoré počas nasledujúcich rokov plánuje samospráva Tornale v Revúckom okrese.


Informovala o tom primátorka Anna Szögedi, podľa ktorej už majú na tento účel vypracovaný projekt a v rozpočte vyhradených 120 000 eur na prvú etapu.

V rámci nej má byť v tomto roku zrekonštruovaná severná časť námestia, kde bola v minulosti umiestnená autobusová zastávka. Tá však bola koncom vlaňajška zrušená, pretože v meste neďaleko námestia vznikla nová autobusová stanica.

„V projekte máme na uvoľnenom mieste naplánované parkovacie miesta, ale aj verejnú zeleň. V rámci druhej etapy by v parku na námestí mala vzniknúť malá kaviareň, nová fontána a stánok so spomienkovými predmetmi,” načrtla Szögedi.

Ako dodala, za významnú investíciu považuje aj vybudovanie nového obchodného domu, ktorý chce v meste v tomto roku otvoriť nadnárodný reťazec. V jeho susedstve vzniknú podľa primátorky nové obchodné prevádzky aj v nedostavanej budove polikliniky, ktorá bola roky nevyužívaná a chátrala.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.08.2016
V Očovej finišujú s rekonštrukciou kultúrneho domu
Koncom augusta by mali ukončiť rekonštrukciu kultúrneho domu v Očovej v okrese Zvolen. Obec na projekt, ktorý má znížiť energetickú náročnosť budovy, postavenej v 50. rokoch minulého storočia, získala dotáciu z Environmentálneho fondu.
viac
30.01.2017
Poruba získala eurofondy na rekonštrukciu Obecného úradu
Budovu Obecného úradu v Porube v okrese Prievidza, kde sídli aj dom kultúry, čaká rekonštrukcia s cieľom zníženia jej energetickej náročnosti.
viac
08.01.2018
Revitalizáciu Hlavného námestia chce mesto financovať po etapách
Novozámocká radnica pripravuje revitalizáciu Hlavného námestia. V súčasnosti je hotový ideový koncept, podľa ktorého sa má centrum mesta zmodernizovať. Magistrát už vyhlásil aj verejné obstarávanie na prípravu projektovej dokumentácie stavby.
viac
29.01.2021
Detská železnica v Košiciach prejde obnovou
Na historickej úzkorozchodnej železničke v Košiciach by mali pribudnúť nové vozne. V rámci cezhraničného projektu plánujú tiež rozsiahlejšiu opravu trate či kotla najstaršej prevádzkyschopnej úzkorozchodnej parnej lokomotívy U36 003.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %