Utorok 21.01.2020
Dnes má meniny 
Vincent
°C
20.12.2019 01:50

Technické služby mesta získali vďaka dotáciám nové vozidlá


Elektromobil bude využívaný pre potreby mesta na prevoz biologického či plastového odpadu. Zdroj: zlatemoravce.eu


O čistotu ulíc v Zlatých Moravciach sa už stará nová technika. Mestu sa podarilo aj vďaka získaným dotáciám nakúpiť nové autá, ktoré už boli odovzdané Technickým službám.


O čistotu ulíc v Zlatých Moravciach sa už stará nová technika. Mestu sa podarilo aj vďaka získaným dotáciám nakúpiť nové autá, ktoré už boli odovzdané Technickým službám.

Najnovším prírastkom je nový elektromobil. Na jeho zakúpenie získalo mesto nenávratný finančný príspevok z Environmentálneho fondu vo výške 10.000 eur. Celková cena vozidla bola 32.514 eur. Rozdiel doplatilo mesto zo svojho vlastného rozpočtu v rámci povinného spolufinancovania projektu.       

Samospráva si od elektromobilu sľubuje predovšetkým ekologickú prevádzku. „Jeho využívaním dosiahneme zníženie množstva vypustených znečisťujúcich látok do ovzdušia a zlepšíme tak kvalitu života v našom meste. Elektromobil bude využívaný pre potreby mesta na prevoz biologického či plastového odpadu,“ informoval mestský úrad.       

Radnici sa vďaka podpore z Environmentálneho fondu podarilo kúpiť aj ďalšiu techniku. „Do prevádzky už bolo odovzdané aj moderné čistiace a zametacie vozidlo za viac ako 170-tis. eur. Na jeho kúpu sme získali dotáciu vo výške 165-tis. eur,“ pripomína radnica.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.09.2016
Na nádvorí Migazziovského kaštieľa sa bude variť slivkový lekvár
Tradíciu jeho varenia, ktorá sa pomaly vytráca z domácností, oživí 9. septembra Mestské múzeum v Zlatých Moravciach, pobočka Ponitrianskeho múzea v Nitre. O kultúrny program sa postará spevácky súbor Kolovrátok z Prílep.
viac
05.01.2018
V Ružomberku vznikne moderná kompostáreň
V metropole dolného Liptova sa v priebehu roka začne s budovaním modernej kompostárne, ktorá predstavuje jednu z najväčších investičných akcií v rozpočte mesta.
viac
13.06.2018
Milovníci ľudových piesní sa zídu v Parku Janka Kráľa
V Parku Janka Kráľa v Zlatých Moravciach sa v nedeľu 17. júna zídu milovníci ľudových piesní, aby si zaspievali spoločne s folklórnymi súbormi. Podujatie s názvom Zaspievaj si ľudovku naživo v parku organizuje tamojšie Mestské múzeum, ktoré je pobočkou Ponitrianskeho múzea.
viac
24.01.2019
V meste pribudla nová cyklotrasa po sakrálnych pamiatkach
V Zlatých Moravciach pribudla nová náučná cykloturistická trasa po sakrálnych pamiatkach mesta. Na cyklotrase dlhej 18 kilometrov je celkovo 47 zastavení pri sakrálnych pamiatkach v Zlatých Moravciach a v mestskej časti Chyzerovce.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.37 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.79 %