Piatok 07.08.2020
Dnes má meniny 
Štefánia
°C
30.07.2020 01:25

Táborníci sa učia, ako chrániť a zveľaďovať prírodu


Snímka zdroj: (vstop).


Po 30 rokoch sa v obci Regetovka v okrese Bardejov koná 44. ročník Východoslovenského tábora ochrancov prírody (VSTOP). Jeho účastníci sa učia spolunažívať s prírodou a prispievajú k skvalitneniu životného prostredia.


„Tohtoročný tábor má za cieľ umožniť návštevníkom, dobrovoľným ochranárom nielen zo Slovenska oboznámiť sa kultúrnymi i historickými pamiatkami územia a s odstupom 30 rokov spoznať a porovnať stav prírody a jej ochrany na hornom Šariši. Garantom odbornej časti podujatia je účasť špičkových odborníkov z ústavu Slovenskej akadémie vied, vysokých škôl, múzeí, ako aj amatérskych špecialistov na živú i neživú prírodu,” uviedol organizátor podujatia Miloslav Fulín.

Prácou v detskej sekcii sa najmladšia generácia účastníkov podľa jeho slov učí spolunažívať s prírodou a dospievajúci účastníci zasa praktickou činnosťou prispievajú k skvalitneniu životného prostredia v obci a okolí.

Organizátorom podujatia je Ústredný výbor Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny (SZOPK), Základná organizácia SZOPK Trebišov v spolupráci so Štátnou ochranou prírody SR, regionálnym centrom v Prešove.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.08.2016
Problém s medveďmi neutícha, vyriešiť by ho mohli odpadové staničky
Od apríla platí na celom území Vysokých Tatier mimoriadna situácia. Problémom je zvýšený pohyb medveďov v blízkosti ľudských obydlí.
viac
21.10.2016
Festival Babie leto
Občianske združenie SOSNA vo svojom Ekocentre v Družstevnej pri Hornáde od roku 2010 pravidelne organizuje 2-krát ročne festivaly, zamerané na prepojenie umenia, ekológie a filozofie s praktickými témami. Jesenný festival Babie leto 2016 sa uskutoční v sobotu 22. októbra.
viac
19.10.2017
Ministerstvá predstavili návrh opatrení pre Karpatské bukové pralesy
Ministerstvá životného prostredia, pôdohospodárstva a zahraničných vecí vypracovali komplexný návrh opatrení zameraných na splnenie odporúčaní Výboru svetového dedičstva UNESCO ohľadne Karpatských bukových pralesov.
viac
18.01.2018
Komárno finančne podporí projekty zamerané na zlepšenie kvality života
Mesto Komárno vo svojom rozpočte na rok 2018 schválilo 10 000 eur na financovanie projektov, ktorých cieľom je zlepšenie kvality života, životného prostredia a ochrana prírodných hodnôt.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.99 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.30 %