Nedeľa 24.01.2021
Dnes má meniny 
Timotej
°C
06.05.2020 01:45

Systém monitorovania podzemných vôd prejde hĺbkovou kontrolou


Na snímke minister životného prostredia SR Ján Budaj. Snímka zdroj: (tasr).


Systém monitorovania podzemných vôd na Slovensku prejde hĺbkovou kontrolou. V najbližších mesiacoch sa na nej budú podieľať aj experti zo Švédska. Informovali o tom z tlačového odboru Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR.


Šéf envirorezortu Ján Budaj sa v utorok stretol s vedením Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR. „Jednoznačne vítam rozhodnutie kontrolórov. Nič nepotrebuje rýchlejšie spraviť inventúru ako naše vodné bohatstvo. Pitná voda je najväčším pokladom tejto krajiny a jej monitorovanie a dôsledná ochrana je existenčnou otázkou pre budúcnosť Slovenska,“ povedal Budaj.

MŽP tvrdí, že výsledky kontroly a kroky navrhnuté NKÚ SR prispejú k znižovaniu rizík znečistenia a k účinnejšej ochrane zásob podzemnej vody.

Externá kontrola je podľa Budaja prvým krokom k zvýšeniu informovanosti o kvalite životného prostredia.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.08.2019
MŽP SR poskytne na monitorovanie vôd 5,5 milióna eur z európskych zdrojov
Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR poskytne na monitorovanie a hodnotenie vôd 5,5 milióna eur z európskych zdrojov. Začiatkom augusta otvorilo 52. výzvu na predkladanie žiadostí v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia.
viac
15.10.2019
Využívanie informačných systémov, práca s dátami je výzvou aj pre kontrolórov
Mnohé projekty informatizácie verejnej správy sú nehospodárne a neefektívne, čo potvrdzujú skúsenosti slovenských kontrolórov. Aktívna práca s informáciami je však výzvou dnešnej doby a kontrolné úrady môžu prispieť k lepšiemu manažovaniu IT projektov.
viac
25.08.2020
NKÚ zhodnotil učebnice a systém ich výberu či distribúcie
Dávame Vám do pozornosti výstupy analytickej činnosti NKÚ týkajúce sa aktuálneho stavu kvality učebníc pre žiakov slovenských základných škôl a systému ich výberu, či distribúcie.
viac
14.12.2020
Rezort pôdohospodárstva urobí maximum pre odstránenie PCB látok
Problematika úniku škodlivých polychlórovaných bifenylov (PCB) na Zemplíne bola podľa rezortu pôdohospodárstva viac ako tridsať rokov po ukončení ich výroby prehliadaná a neriešená. Poslanci preto prijali uznesenie, ktoré obsahuje osem bodov na riešenie tejto závažnej environmentálnej záťaže.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %