Nedeľa 12.07.2020
Dnes má meniny 
Nina
°C
14.12.2019 03:05

Svätý Jur venuje výťažok z vianočného koncertu Prešovu, pomoc chystá aj Pezinok


Svätý Jur. Snímka zdroj: Slovakia.travel


Mesto Svätý Jur venuje výťažok z vianočného koncertu Simy Martausovej Prešovu. Chce tak pomôcť obyvateľom, ktorých zasiahla tragická udalosť - výbuch plynu v bytovke na Mukačevskej ulici. Finančnú pomoc Prešovu chystá aj mesto Pezinok.


Mesto Svätý Jur venuje výťažok z vianočného koncertu Simy Martausovej mestu Prešov. Chce tak pomôcť obyvateľom, ktorých v piatok 6. decembra zasiahla tragická udalosť - výbuch plynu v bytovke na Mukačevskej ulici. Finančnú pomoc Prešovu chystá aj mesto Pezinok.       

"Na vianočnom koncerte vo Svätom Jure vystúpi Sima Martausová. Dobrovoľné vstupné, ktoré sa na ňom vyzbiera, venuje Svätý Jur mestu Prešov na pomoc pri odstraňovaní následkov spôsobených nedávnou nešťastnou udalosťou," informoval TASR primátor mesta Svätý Jur Šimon Gabura. Koncert sa uskutoční 17. decembra v piaristickom kostole Najsvätejšej Trojice. Okrem príspevkov občanov venuje Svätý Jur zo svojich zdrojov 1000 eur.       

Finančnú pomoc Prešovu chystá aj susedné mesto Pezinok. Jeho primátor Igor Hianik TASR informoval, že zvažujú preto aj zrušenie novoročného ohňostroja. Či ohňostroj bude zrušený a v akej výške bude finančná pomoc Pezinka mestu Prešov, sa rozhodne v pondelok (16. 12.) na mestskom zastupiteľstve.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.12.2018
Nové Mesto v tomto roku finančne podporilo 452 novorodencov
Bratislavské Nové Mesto uľahčilo tento rok vstup do života 452 najmenším obyvateľom. Novorodencov a ich rodičov podporilo sumou 200 eur.
viac
28.11.2019
Hlavné mesto dostane od vlády finančnú pomoc vo výške 15,1 milióna eur
Vláda SR finančne podporí mesto Bratislava sumou 15,1 milióna eur. Rozhodol o tom v stredu vládny kabinet na svojom výjazdovom zasadnutí v bratislavskom Primaciálnom paláci.
viac
13.12.2019
Pomocnú ruku podá Prešovu aj Žilina
Pomoc v podobe finančnej dotácie z rozpočtu mesta vo výške 10-tis. eur poskytne Prešovu aj žilinská radnica. Peniaze budú použité na výdavky súvisiace s odstraňovaním následkov výbuchu plynu v bytových domoch na Mukačevskej ulici v Prešove a na pomoc osobám postihnutým touto tragickou udalosťou.
viac
13.12.2019
Bratislava pošle mestu Prešov finančný dar 20-tis. eur
Mesto Bratislava pošle mestu Prešov finančný dar 20-tis, eur. Chce tak pomôcť obyvateľom Prešova, ktorých v piatok 6. decembra zasiahla tragická udalosť - výbuch plynu v bytovke na Mukačevskej ulici. Nenávratnú finančnú pomoc schválili vo štvrtok bratislavskí mestskí poslanci.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %