Nedeľa 13.06.2021
Dnes má meniny 
Anton
°C
14.05.2021 01:35

Stredoškoláci môžu na vlastnej koži zažiť deň vysokoškoláka na UK


Ilustračná snímka: (uniba.sk).


Stredoškolákom, ktorých prijali na viacero vysokých škôl a rozmýšľajú, kam nastúpiť, môže pri rozhodovaní pomôcť podujatie Univerzity Komenského (UK) v Bratislave.


Ešte pred nástupom na vysokú školu môžu na vlastnej koži zažiť deň vysokoškoláka, pozrieť sa do zákulisia štúdia a získať informácie priamo od študentov UK. Online podujatie Zaži deň v koži vysokoškoláka sa uskutoční v utorok 18. mája o 9.00 h. Informovala o tom hovorkyňa univerzity Lenka Miller.

Na vlastnej koži zažili prax v laboratóriách, zábavu na internátoch, učenie na záverečné skúšky, atmosféru AmosFestu, ale aj koronakrízu a štúdium z domu. Teraz sa o tieto zážitky podelia s tými, ktorí sa už čoskoro zvažujú zapísať na univerzitu. Reč je o študentoch UK, ktorí online priblížia svoje štúdium na fakulte. Záujemcovia o štúdium sa môžu pýtať aj na to, na čo by sa pedagógov spýtať neodvážili.

„Radi privítame všetkých mladých ľudí, ktorí sa zatiaľ nerozhodli pre vysokú školu. Okrem maturantov môže podujatie zaujať aj študentov, ktorí budú končiť až na budúci rok. Verím, že viacerí z nich sa neskôr stanú študentmi našej univerzity,” uviedol rektor UK Marek Števček. Podujatie má šesťročnú tradíciu. Po minulé roky bolo zamerané na nižšie ročníky stredných škôl počas maturít končiacich študentov. Vlani sa pre pandémiu a zrušené maturity presunulo do online priestoru, kde si študenti mohli pozrieť prednášky odborníkov z predošlých rokov na rozličné témy.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.05.2017
Druhý deň rokovania 28. snemu ZMOS
Druhý deň rokovania 28. snemu 18. mája otvoril podpredseda ZMOS a predseda Komory obcí, starosta Santovky Ľubomír Lörincz. Zo zdravotných dôvodov v úvodnej časti rokovania nebol prítomný predseda ZMOS Michal Sýkora.
viac
25.05.2021
Deti oslávia svoj deň vo vlaku a v kaštieli
O tom, či mali deti hračky aj v minulosti, čo robili, keď nebol televízor či počítač a ako sa im žilo kedysi v kaštieli sa môžete dozvedieť na prvom Veľkom vlakovom výlete z Košíc do Betliara a Dobšinej už túto sobotu 29. mája.
viac
27.05.2021
Zapojte sa do veľkého upratovania chránených lesov pri Dunaji
V čase od 28. mája do 6. júna môžu obyvatelia Bratislavy využiť počas prechádzky v chránených areáloch Hrabiny, Soví les a Pečniansky les na viacerých miestach pripravené vrecia a rukavice a pomôcť vyčistiť tieto prírodne lokality od nahromadených odpadkov.
viac
09.06.2021
Obľúbený bratislavský mestský bazár pokračuje druhým kolom
Po úspechu Mestského bazára z októbra minulého roka sa hlavné mesto v spolupráci s mestskou organizáciou OLO rozhodlo pokračovať v sérii podujatí Mestský bazár aj v tomto roku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.78 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.60 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %