Pondelok 19.04.2021
Dnes má meniny 
Jela
°C
04.03.2021 07:55

Staré Mesto chce zistiť, aký vplyv má prezenčná výučba na pandémiu


Snímka zdroj: (MČ Staré Mesto).


Bratislavské Staré Mesto chce zistiť, či a do akej miery spôsobila obnova prezenčného vyučovania na základných škôl zvýšený výskyt ochorenia COVID-19 v týchto školských zariadeniach.


Na štvrtok (4. 3.) preto v spolupráci s Biomedicínskym centrom SAV pripravuje špeciálne bezplatné skríningové testovanie antigénovými a PCR testami. Týka sa zamestnancov škôl a rodičov detí navštevujúcich prvý stupeň základných škôl, otestovať sa môžu aj samotné deti.

„Chceme zistiť, do akej miery sa zvýšil počet nakazených novým koronavírusom. Vytvorí to predpoklad na rozsah šírenia ochorenia COVID-19 v školských kolektívoch pri dodržaní všetkých bezpečnostných opatrení,” uviedla starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová. Za dôležitú považuje čo najväčšiu účasť.

Aby sa zvýšila presnosť a výpovedná hodnota výsledku, testovanie je rozdelené po školách a jednotlivých ročníkoch. Pre základné školy na Hlbokej, Mudroňovej, Dubovej a Škarniclovej ulici bude testovacie miesto na Gaštanovej ulici, na miestnom úrade na Vajanského nábreží bude vytvorené testovacie miesto pre školy na Jelenej, Vazovovej a Grösslingovej ulici. „Pre spresnenie vyhodnotenia prosíme rodičov, aby sa prišli otestovať na miesto, na ktoré patrí ich škola,” žiada mestská časť.

Link na rezervovanie termínu dostali rodičia prostredníctvom aplikácie EduPage. Miestny úrad poznamenáva, že kapacity PCR testov sú dostatočné a v prípade, že sa nenaplnia, ponúkne mestská časť ostávajúce termíny aj verejnosti. Odporúča preto sledovať mobilnú aplikáciu mestskej časti.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.10.2020
V metropole využijú na oznamy o stave testovania kamery i aplikácie
Mestské časti hlavného mesta SR sú pripravené počas víkendového testovania periodicky informovať o aktuálnej situácii na jednotlivých odberných miestach. Využívať budú dostupné informačné kanály, vrátane miestneho rozhlasu i online kamerových záberov.
viac
15.12.2020
Odberové miesta na testovanie zriadili aj Vajnory a Vrakuňa
Odberové miesta pre testovanie na ochorenie COVID-19 spustili v Bratislave aj mestské časti Vrakuňa a Vajnory. Na oboch miestach sa testuje antigénovými testami. Samosprávy o tom informujú na svojich webových stránkach.
viac
01.03.2021
Nové Mesto by mohlo po prázdninách otvoriť škôlky a prvý stupeň škôl
Bratislavské Nové Mesto by mohlo po prázdninách otvoriť všetky svoje materské školy a tiež prvý stupeň základných škôl. Starosta Rudolf Kusý ubezpečuje, že mestská časť urobí všetko pre to, aby boli školy a škôlky bezpečným miestom.
viac
26.03.2021
Staré Mesto vyzýva obyvateľov na vytvorenie reťaze spolupatričnosti
Bratislavské Staré Mesto vyzýva obyvateľov na vytvorenie reťaze spolupatričnosti. Vytvorená by mala byť z textilných sŕdc ozdobených rôznymi technikami, zapojiť sa môžu všetky vekové kategórie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %