Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
08.02.2020 01:05

Správa NP Poloniny vyhlásila literárno-výtvarnú súťaž Čarovný svet motýľov


Ilustračná snímka


Ďalší ročník tematickej literárno-výtvarnej súťaže pre žiakov základných škôl a gymnázií vyhlásila Správa Národného parku (NP) Poloniny. Témou tohtoročného ročníka je "čarovný svet motýľov". Ochranári o tom informujú na svojej internetovej stránke.


"Motýle sú určite najkrajším radom hmyzu, s dokonalou premenou, s často prekvapivým ochranným sfarbením, s výborným čuchom, ale aj s dlhým zoznamom nebezpečenstiev, ktoré na nich v ich krátkom živote číhajú," uvádza správa NP Poloniny s tým, že na území Polonín je známych viac ako 900 motýlích druhov.       

Okresná súťaž bude hodnotená v štyroch kategóriách, literárna a výtvarná časť, I. a II. stupeň ZŠ vrátane gymnázií. Súťažnými prácami môžu byť básne, poviedky, eseje či výtvarné diela rôznych techník. Termín uzávierky súťaže je 18. marec, práce je potrebné odovzdať na správe NP Poloniny v Stakčíne alebo v Mestskej knižnici v Snine s viditeľným označením súťaže. Jej slávnostné vyhodnotenie a ocenenie autorov najlepších diel bude súčasťou pripravovaného kultúrno-výchovného podujatia Deň Zeme v kinosále Domu kultúry v Snine v mesiaci apríl. Všetky zapojené práce tiež budú v jarných mesiacoch vystavené vo výstavných priestoroch sninského domu kultúry.       

Cieľom tradičného environmentálneho podujatia je "prostredníctvom vlastnej tvorivosti prehĺbiť u žiakov konkrétne informácie týkajúce sa prírody, upevniť ich pozitívny vzťah k vlastnej krajine, lepšie ju spoznať, pochopiť", dodávajú ochranári.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.03.2017
Hlavnou témou školáckej výtvarnej súťaže je ornament
Ornament bude témou výtvarnej súťaže, ktorá dotvorí množstvo podujatí organizovaných pri príležitosti 770. výročia prvej písomnej zmienky o meste Prešov. Pod záštitou primátorky Andrey Turčanovej ju vyhlásil Dom Matice slovenskej Prešov.
viac
11.03.2019
Vzduch, ktorý dýchame, ovzdušie v ktorom žijeme
Osloviť touto myšlienkou najmladšiu generáciu sa rozhodol vyhlasovateľ 24. ročníka tradičnej súťaže výtvarnej a literárnej tvorivosti detí a mládeže Zelený svet - MŽP SR a jej organizačný garant - Slovenská agentúra životného prostredia s podporou Environmentálneho fondu.
viac
17.03.2021
V Poloninách začali vyznačovať stromy na dožitie
Lesníci, v spolupráci s ochranármi zo Štátnej ochrany prírody, začali v hospodárskych lesoch na území Národného parku (NP) Poloniny vyznačovať stromy, ktoré budú ponechané na dožitie.
viac
08.11.2022
Na projekty v NP Muránska planina a Poloniny pôjde vyše 17 miliónov eur
V Národnom parku (NP) Muránska planina z plánu obnovy podporia 15 projektov v sume vyše 8,8 milióna eur. Trinásť projektov za viac ako 8,6 milióna eur podporia v Národnom parku Poloniny.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %