Štvrtok 23.01.2020
Dnes má meniny 
Miloš
°C
05.12.2019 09:15

Sociálna ekonomika na Slovensku a v Poľsku


Ilustračná koláž


Združenie miest a obcí Slovenska organizuje ďalšie podujatie, ktorého témou bude výmena skúseností v cezhraničnej spolupráci. Sústredíme sa na sociálnu ekonomiku a ďalšie aspekty obecného podnikania.


Podnikanie v prostredí miest a obcí nie je výlučne o ekonomických kategóriách ako je finančný zisk, ale sleduje aj širšie aspekty vrátane pracovných návykov, časovej štruktúry pracovného dňa, dosahu samosprávy na zabezpečovanie konkrétnych verejnoprospešných činností a spája verejné služby s rozsahom a kvalitou ich zabezpečovania. Podujatie je priestorom na predstavenie riešení vhodných a potrebných pre samosprávy, reflektuje aj na aspekty verejných obstarávaní a jeho súčasťou bude predstavenie inovatívneho nástroja spoločných verejných obstarávaní.

Podujatie je preto zamerané na predstavenie sociálnej ekonomiky v rámci slovenských a poľských samospráv, bude sa tiež venovať prínosu sociálnych aspektov verejných obstarávaní a technickým riešeniam verejných obstarávaní. Súčasťou workshopu bude aj diskusia so zástupcami slovenských a poľských samospráv a expertmi na smart riešenia s dôrazom na smart riešenia ako prejav spoločenskej zodpovednosti a spájanie technologických riešení s „gazdovským“ rozumom.

Podujatie je organizované v rámci smart workshopov - Smart ako nástroj modernizácie miestnej územnej samosprávy - s tematickým podtitulom Smart riešenia v komunálnom podnikaní a uskutoční sa 9. decembra 2019, v sále KSB, v obci Richvald 179, okres Bardejov. Na podujatí bude predstavená činnosť obecného podniku Muráň, ktorý sa venuje regionálnej značke Muránske buchty. Predstavenie sociálneho podniku gminy Sekowa z Poľskej republiky bude v réžii wójt Malgorzaty Maluch. Možnosti prihraničných projektov uvedie David Lasek, predstaviteľ euroregiónu Karpaty z Poľskej republiky a expert na smart riešenia David Levársky uvedie softvérové riešenia pre spoločné obstarávania samospráv.

Workshop je organizovaný v rámci národného projektu Modernizácia miestnej územnej samosprávy podporený operačným programom Efektívna verejná správa z Európskeho sociálneho fondu.

Autor: (Michal Kaliňák, hovorca a tajomník Rady expertov ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.04.2017
Cieľom návštevy zástupcov štyroch krajín je medziregionálna spolupráca
Podpora medziregionálnej spolupráce medzi šiestimi verejnými i súkromnými subjektmi z Fínska, Nemecka, Španielska a Slovenska je zámerom projektu Socent Spa, v rámci ktorého dnes (24. 4. 2017) pricestovali na trojdňovú návštevu regiónu Gemer zástupcovia týchto krajín a neziskovej organizácie Epic.
viac
14.10.2018
Rada ZMOS prijala zásadný postoj k aplikácii zákona o sociálnych službách
Združenie miest a obcí Slovenska sa na ostatnom rokovaní Rady ZMOS venovalo aj aplikačnej praxi zákona o sociálnych službách v podmienkach miest a obcí.
viac
15.11.2018
Spoločná bilancia komunálnych volieb na Slovensku a v Čechách
Krásno nad Kysucou - 13. novembra 2018 – Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Michal Sýkora spolu s predsedom Svazu měst a obcí České republiky Františkom Luklom na tlačovej konferencii bilancovali výsledky nedávnych volieb do orgánov samospráv na Slovensku a v Čechách.
viac
14.02.2019
Ruské mesto Puškin hľadá na Slovensku partnera
Združenie miest a obcí Slovenska informuje členské mestá a obce o žiadosti na nadviazania partnerskej spolupráce mesta Puškin v severozápadnom Rusku, ktoré tvorí časť mesta Petrohrad.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.42 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.74 %