Streda 26.01.2022
Dnes má meniny 
Tamara
°C
18.04.2018 11:36

Služba zdieľaných bicyklov v Prievidzi začala svoju tretiu sezónu


Ilustračná snímka TASR


Prievidzská služba zdieľaných bicyklov vstúpila v týchto dňoch do svojej tretej sezóny. Občianske združenie Zelený bicykel pripravilo i viacero noviniek, informoval TASR jeden z autorov projektu Mirety Dian.


Pre užívateľov zelených bicyklov pripravilo občianske združenie aj nové stojany, jeden z nich je v Prievidzi v centre a ďalší pribudne v Bojniciach pri hoteli na Hurbanovom námestí. Stojan opätovne pribudol aj pri obchodnom centre na Nábrežnej ulici v Prievidzi. Novinky sa týkajú i platby za službu, na cyklistov tiež čakajú počas sezóny i rôzne súťaže.      

 "Zelený bicykel budeme prezentovať aj na konferencii cestovného ruchu v Prievidzi 19. apríla, 20. apríla budeme súčasťou 15. ročníka podujatia Ekorok s Nestlé, v rámci ktorého sme pripravili súťaže," priblížil ďalej Dian. Počas mája bude podľa neho tím Zeleného bicykla šliapať do pedálov v rámci kampane Do práce na bicykli a k tejto aktivite pozýva i ďalších ľudí.       

Projekt zdieľaných bicyklov spustili v Prievidzi bratia Mirety a Jaroslav Dianovci v júli 2016. Obyvatelia majú k dispozícii v Prievidzi, Bojniciach a Opatovciach nad Nitrou viac ako 100 bicyklov. Záujemcovia si môžu bicykel vypožičať buď cez čipovú kartu, aplikáciu alebo sms.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.07.2016
Letná sezóna plná atrakcií v areáli Delňa začína
Oficiálne slávnostné otvorenie sa uskutoční už 7. júla 2016 o 13. hodine. Pripravených je množstvo sprievodných akcií a letných atrakcií.
viac
01.12.2016
Vianočné trhy v Prievidzi ponúknu 106 stánkov s rôznorodým tovarom
V inovovanom termíne, 5. decembra, otvoria tento rok v Prievidzi vianočné trhy. V predvečer príchodu svätého Mikuláša budú mať Prievidžania a návštevníci mesta na Námestí slobody k dispozícii stánky s občerstvením, od 13. decembra aj tie s ďalším sortimentom, predovšetkým vianočnými výrobkami.
viac
14.05.2021
Zdieľané bicykle budú mať už aj vo Svite
Po viac ako dvojročnej snahe a neustále vyvíjanej aktivite vedenia mesta sa zavedenie tzv. bikesharingu konečne podarilo. Zdieľané bicykle budú slávnostne uvedené do užívania v piatok 14. mája a od tohto dňa si ich môžete užívať aj vo Svite.
viac
15.06.2021
Mesto Prievidza opäť podporilo prevádzku zdieľaných bicyklov
Obyvatelia a návštevníci Prievidze a Bojníc si budú môcť aj v roku 2021 požičať zdieľané bicykle na spolu 20 stojanoch, a prepraviť sa nimi na krátke trasy. Mesto Prievidza alternatívnu ekologickú dopravu podporilo objednaním prevádzkovania služby Zelený bicykel na 120 dní.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %