Piatok 24.05.2024
Dnes má meniny 
Ela
°C
27.10.2020 01:40

SAŽP otvorila 5. kolo súťaže pre žiakov škôl Envirospektrum


Snímka zdroj: (envirospektrum.sazp.sk).


Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) vyzvala najmladšiu generáciu, aby prostredníctvom piateho kola súťaže Envirospektrum fotoaparátom opäť zaznamenala svoje udržateľné kroky i bezprostredného okolia.


O šetrení zdrojov, stratégií udržateľnosti a ohľaduplnosti k všetkému živému navôkol totiž podľa SAŽP nestačí iba hovoriť, je potrebné konať.

„Téma Kráčaj udržateľne! má deti a mládež motivovať k tomu, aby sa zamysleli nad vplyvom výroby potravín, oblečenia, energie a mobility na životné prostredie. Majú tak na jednej strane možnosť ukázať svoj fotografický talent a na druhej strane prispieť do diskusie na podporu udržateľnosti našej spoločnosti,” tvrdí banskobystrický organizátor SAŽP.      

Žiaci základných a stredných škôl, vo veku od šesť do 19 rokov, môžu do Envirospektra prihlásiť svoje fotografie do 10. februára budúceho roka. Mali by mať tvorivý a motivačný charakter, ktorý prezentuje ich vzťah a rôzne pohľady k životu a prírode. Pre víťazov sú pripravené ceny. Propozície, anotácia a prihláška do súťaže je na portáli environmentálnej výchovy – EWOBOX cez https://www.ewobox.sk/sazp/envirospektrum.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.03.2020
Je to v mojich rukách
Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) vyhlasuje 25. ročník medzinárodnej súťaže umeleckej tvorivosti - Zelený svet.
viac
21.09.2020
Environmentálna výchova a vzdelávanie v školskom roku 2020-2021
Slovenská agentúra životného prostredia pripravila pre žiakov, pedagógov a širokú verejnosť na nový školský rok 2020/2021 aktivity v oblasti environmentálnej výchovy a vzdelávania.
viac
28.09.2020
Školy majú posledné dni na to, aby sa zapojili do ankety Strom roka 2020
Celoslovenská anketa Strom roka 2020, ktorá slávi svoje 18. narodeniny, aj v tomto roku ponúka možnosť školám zapojiť sa do súťaže o výsadbový materiál na skrášlenie a spríjemnenie svojich školských areálov.
viac
13.10.2020
BBSK vyzval firmy aby darovali stredoškolákom počítače
Banskobystrický samosprávny kraj zareagoval na prechod stredných škôl na dištančnú výučbu výzvou, ktorú adresoval podnikateľom. Tí môžu darovať počítače študentom, ktorí by inak nemali prístup k online vzdelávaniu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %