Pondelok 04.03.2024
Dnes má meniny 
Kazimír
°C
26.10.2022 11:40

Samospráva opäť pripravila celomestskú upratovaciu brigádu


Ilustračná snímka.


Obyvatelia Partizánskeho budú môcť opäť prispieť k čistejším verejným priestranstvám v meste. Celomestskú brigádu Upracme si mesto samospráva naplánovala na stredu (26. 10.), v prípade nepriaznivého počasia sa uskutoční budúci týždeň. Informovala o tom radnica na webe mesta.


"Cieľom akcie, ktorá potrvá od 15.00 do 17.00 h, je vyčistiť verejné priestranstvá a prispieť tak k jesennému uprataniu mesta," uviedla radnica.

Čistiť sa podľa nej bude bezprostredné okolie bytových domov a verejné priestranstvá, obyvatelia budú môcť pomôcť pri odstraňovaní buriny zo záhonov, vyhrabávaní lístia, tráv, čistení od odpadov. "Odpad sa bude dávať do veľkoobjemových zberných vriec, priamo do zberných nádob na zmesový komunálny odpad alebo do plastových vriec, ktoré je potrebné dočasne umiestniť vedľa zberných nádob na zmesový komunálny odpad," priblížila. Vrecia s odpadom budú vo štvrtok (27. 10.) odvážať Technické služby mesta Partizánske.

"Čistenie mesta nezahŕňa odvoz objemných odpadov, odpadov zo záhrad a iných druhov odpadov z domácností, ktorých nakladanie je riešené v individuálnych zberoch, prípadne je ich možné zaviezť na zberný dvor," upozornila radnica.

V prípade nepriaznivého počasia stanovilo mesto náhradný termín akcie na 3. novembra.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.04.2017
Čistenie Vodného diela Žilina už tento víkend
Jarné upratovanie vo veľkom dorazilo aj do Žiliny. Okrem čistenia ulíc, zberu veľkoobjemového odpadu či revitalizácie zelene, sa čistoty dočká aj okolie Vodného diela pri Žiline.
viac
16.09.2020
V Ružinove sa koncom mesiaca začne jesenné upratovanie
V bratislavskom Ružinove sa koncom septembra začína tradičné jesenné upratovanie. Počas sobôt pristaví mestská časť na sídliská veľkokapacitné kontajnery, kde sa budú môcť obyvatelia opäť bezplatne zbaviť objemného odpadu.
viac
17.09.2020
Na jesenné upratovanie bude v Prešove k dispozícii 100 kontajnerov
Celkovo 100 veľkoobjemových kontajnerov pristavia Technické služby mesta Prešov (TSmP) vo vybraných lokalitách Prešova. Vo štvrtok sa začína jesenné upratovanie, ktoré potrvá do utorka (13. 10.).
viac
13.02.2024
Vrecia na kuchynský odpad dostanú od mesta aj obyvatelia bytových domov
Mesto Revúca začalo v uplynulom období s distribúciou vriec na kuchynské odpady, vrecia okrem obyvateľov rodinných domov prvýkrát dostanú aj ľudia žijúci v bytoch. Verejnosť tiež dostane návod s informáciami o tom, ako s odpadom nakladať. Na sociálnej sieti o tom informovala samospráva.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %